Impuls k podnikání dala zručná dcera

Majitelka firmy Kreativní obchod Dana Viktorinová říká, že její obchod vznikl na přání dcery. Ta začala šít, vyrábět šperky a dekorace z korálků a dalších materiálů, měla u kamarádek a známých úspěch a potřebovala stále více předmětů k dalšímu tvoření. Nejdříve se začaly prodávat vlny na pletení a háčkování, bavlnky všech barev na vyšívání a další dekorace. Postupem času se obchod rozšiřoval a doplňoval dalším zbožím. Dnes už je v sortimentu veškerá galanterie. Kdo to má do Mělníka daleko, může využít služeb e-shopu, vybraný produkt vložit do virtuálního košíku, zvolit způsob dodání a platby, vyplnit údaje k řádnému doručení a dokončit objednávku.

V nabídce jsou korálky a minerály, bižuterní komponenty, návlekový materiál a pomůcky k výrobě včetně lepidel. Šikovné dívky si tak mohou vyrobit šperky podle svých představ – náhrdelníky, prstýnky, náramky, náušnice a čelenky. Pletařky nakoupí pletací a háčkovací příze od různých výrobců, jehlice na pletení rovné i kruhové, háčky kovové, plastové i s ručkou. Kdo dává přednost vyšívání, může si vybrat z vyšívací příze v široké škále barev, a to i melírovanou. Vzory lze vyšívat na tkaniny podle vlastních návrhů i do již předtištěných předloh. Vyšívací sady a předlohy jsou krásným dárkem pro holčičky, které se s jehlou a nití teprve učí pracovat.

Ke kreativnímu tvoření jsou určené také stuhy z atlasu, taftu, plátna a juty, s puntíky, s kostičkou i vánočními motivy. Žádané jsou akrylové barvy i barvy na sklo, zrcadla a keramické dlaždice. Jsou v základních barvách, některé obsahují konfety nebo třpytky, další dokonce září ve tmě.

Děti a dospělí mohou příjemně trávit zamračené dny hrou s malými plastovými Hama korálky. Navlékají se, spojují nebo zažehlují podle předlohy nebo vlastní fantazie. Korálky prošly kompletním textem kvality a bezpečnosti, rodiče nemusejí mít obavy ani tehdy, když dítě nějaký korálek omylem spolkne.

Tím výčet zboží zdaleka nekončí, je možné nakupovat i modelovací hmoty, filc, pěnovku, šňůrky, polystyrenové tvary, materiál pro výrobu svíček a mýdel, sisal, lýko a komponenty k výrobě hraček.