Moderní střešní krytiny slouží i sto let

Rekonstrukce střechy nebývá spojena jen s výměnou staré střešní krytiny za novou. Často je třeba udělat spoustu dalších činností, aby byl výsledek stoprocentní. Díky moderním technologiím vznikají krytiny s životností i sto let, proto bychom rekonstrukci měli věnovat mimořádnou pozornost. K opravě je třeba přistoupit, když dochází ke změně funkčnosti a střecha není schopna plnit svou funkci v plném rozsahu nebo z estetických důvodů. Starou střechu by měl prohlédnout odborník a stanovit, v čem je největší problém a k jakým závadám došlo. Na základě toho se sestavuje plán rekonstrukce. Signálem pro opravu je ztráta původní barvy, změna struktury nebo rozpadající se povrch. Nejrychleji je třeba reagovat, když do střechy zatéká. Oddalování opravy může mít nedozírné následky pro stav krovu a latí.

Stará střecha musí být odstraněna, demontuje se původní krytina a pokud je třeba, tak i krovy a další části střechy. Nosná konstrukce střechy se musí opravit, krovy by měly podstoupit impregnaci a je myslet i na opravu komína. Součástí rekonstrukce bývá její zateplení, které přinese úsporu na energiích. Jen když je střecha dostatečně izolovaná, nedochází v létě k přehřívání domu a v zimě k úniku tepla. O výběru krytiny by se měl majitel domu poradit s odborníkem, který doporučí to nejlepší pro danou stavbu. Obvykle lidé volí betonovou nebo pálenou tašku. Betonová taška je pevná, na metr čtvereční postačí jen nízký počet kusů, a proto přináší úsporu peněz a času při pokládce. Moderní betonové tašky se dají pořídit v bohaté škále barev, proto taková střecha potěší i oko. Střecha z pálené tašky dokonale zapadne do české krajiny, protože jde o tradiční přírodní materiál, který uspokojí i velmi náročné požadavky.

Ve středních Čechách se opravami střech zabývá stavební firma Stavby Zvejška. Zákazníci si zde mohou sjednat také rekonstrukce bytů, koupelen, zateplování, instalatérské práce a stavby rodinných domů na klíč. Společnost rovněž prodává stavební materiál, přepravuje sypké materiály  a provádí zemní práce pásovým bagrem.