Nábytek na zakázku je splněným snem

Zařizujete dům nebo byt a řešíte, zda si pořídit nábytek na míru nebo běžný z nabídky některého z výrobců? Pokud potřebujete skříně, kuchyňskou linku, dětský nábytek nebo i postele nestandardních rozměrů, které dokonale zapadnou do vašeho příbytku, je volba jednoznačná. Může se stát, že se vám líbí nábytek od konkrétního výrobce, ale není k mání kousek, který by měl vámi požadovaný rozměr. Někteří výrobci splnit přání zákazníka dokáží, ne vždy však takovou možnost nabízejí. Potom nezbývá než oslovit stolaře nebo firmu, která se zabývá zakázkovou výrobou. Nábytek na míru na centimetr zaplní prostory, ve kterých bude stát, není mu třeba přizpůsobovat dispozici bytu a měnit svoje představy při zařizování.

Někteří náročnější zákazníci mají jasnou představu, jak by měl jejich vysněný nábytek vypadat, ale nenacházejí v obchodech nic, co by se mu podobalo. To bývá další důvod, proč si nechat udělat nábytek na míru. Dává totiž možnost volby materiálu, barvy, kování, čalounění a dalších detailů. Celý pokoj a dokonce byt může být perfektně sladěný a prostor využitý do posledního centimetru. Není třeba zastírat, že nábytek na míru má i některé nevýhody. Vyrábí se na zakázku a je třeba počítat s tím, že na něj zákazník bude čekat. Cena bývá vyšší, ale díky velkému výběru materiálů se dá přizpůsobit finančním možnostem klienta.

Zakázkovou výrobou nábytku se na jižní Moravě zabývá už od roku 2007 firma Just Design z Deblína. Zákazníci si zde mohou objednat kuchyně, ložnice, postele, vestavěné skříně, dětské pokoje, stoly do studentských pokojů i kanceláří, a také montáž dveří nebo podlahy. Firma Just Design navrhne podobu nábytku, vedení elektroinstalací, vzduchotechniky, přívod vody a odpady v kuchyních, zákazník od ní dostane grafické vizualizace ve 2D nebo 3D provedení. Pracovníci firmy provedou na místě zaměření, zákazník si ve vzorkovně vybere materiál a kování, firma vše vyrobí, nainstaluje a uklidí po sobě. Je přes ní možné domluvit i elektrikáře a vodaře na finální zapojení spotřebičů. Just Design používá špičkové nářadí, kování firem Blum, Hettich, Laguna a SALU.