Restaurace s dětským koutkem Brno: 10x chutné jídlo i zábava

detsky koutek

Hledáte místo, kde si můžete v klidu vychutnat skvělé jídlo a zároveň mít jistotu, že se vaše děti budou bavit? Restaurace s dětským koutkem nabízejí pro rodiny s dětmi perfektní řešení. Kam v Brně s malými dětmi? V dnešním článku si představíme 10 „family friendly“ brněnských restaurací, v nichž si rodiče mohou bezstarostně vychutnat vynikající pokrmy.

Kam s dětmi do restaurace v Brně?

1. La Patas (Brno – Starý Lískovec)

Pravá italská pizza, domácí těstoviny, šťavnaté steaky a luxusní dezerty. K tomu všemu najdete v moderní restauraci dva dětské koutky s průlezkami a velké venkovní dětské hřiště. Rodiče si tak mohou v restauraci ve Starém Lískovci bezstarostně vychutnávat lahodné menu.

V jídelním lístku najdete jídla pro děti, ale v La Patas je dispozici také mikrovlnka pro ohřátí příkrmů. Nechybí ani přebalovací pult. Restaurace je skvělým místem na romantický nebo rodinný oběd, ale také ideálním prostorem k pořádání rodinných i dětských oslav, firemních akcí či svateb.

2. Restaurace BTW (Brno – Horní Heršpice)

Italská restaurace na Vodařské v Horních Heršpicích nabízí středomořské menu zaměřené především na pravou italskou pizzu a vynikající těstoviny. V prostorném interiéru inspirovaném Itálií najdete úžasný dětský koutek s plně vybavenou dětskou kuchyňkou, stolečkem na kreslení, dřevěnou houpačkou a spoustou kvalitních dřevěných hraček od české firmy Elis Design.

Na dohled z restaurace je i upravené venkovní hřiště se skluzavkou, prolézačkami a pískovištěm. Pro starší děti je v restauraci připravená interaktivní tabule Knoocker, která propojuje fyzickou aktivitu s virtuální realitou. Zábavní systém nabízí 23 interaktivních her, karaoke i sledování kreslených pohádek.

3. A1 Buffet (Brno – Černovice)

Luxusní restaurace v tržnici Vinamo na adrese Olomoucká 61a v Černovicích nabízí tradiční vietnamské pokrmy a asijskou kuchyni formou bufetu. Za jednotnou cenu 260 Kč/osoba můžete sníst tolik polévek, nudlí, závitků, salátů, sushi, ryb, steaků, mořských plodů a dezertů, kolik hrdlo ráčí. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

V restauraci o velikosti 1000 m2 najdete prostorný dětský koutek s hračkami, skluzavkou a odrážedly i velký sál s pódiem a plátnem vhodný pro rodinné oslavy či firemní akce.

4. Hnízdo (Brno – Slatina)

Brněnští rodiče restauraci Hnízdo jistě znají. Stylová rodinná restaurace s dětským koutkem ve Slatině se nachází v těsné blízkosti legendárního volnočasového centra BRuNO family park. Kromě moderního interiéru a rozmanitého menu z kvalitních surovin nabízí restaurace útulný dětský koutek inspirovaný sovím hnízdem.

Zatímco si děti budou hrát v plně vybaveném dětském koutku, můžete si pochutnat na čerstvých rybách, vegetariánských nebo low carb pokrmech či výběrové kávě a sladkých dezertech. Pro děti jsou připravené dětské porce svíčkové, smaženého sýra, boloňských špaget nebo kuřecího řízku.

5. Havana (Brno – Líšeň)

Při vstupu do netradiční restaurace se v mžiku ocitnete uprostřed kubánské metropole. Havana Restaurant v Líšni je proslulá jak kubánskou atmosférou a kreolskými specialitami, tak obrovskou rumotékou, v níž se v současné době nachází více než 2500 rumů z celého světa.

Zkušení barmani připravují pro hosty přes 200 druhů alkoholických a nealkoholických koktejlů i výběrovou kávu z domácí pražírny. Děti si mohou pochutnat na dětském menu, objevovat ryby a plazy v teráriích nebo si hrát v dětském koutku.

6. Grill & Beer restaurant Vulcano (Brno – Bohunice)

Restaurace Vulcano se nachází v Bohunicích na ulici Čeňka Růžičky 759/2. Moderní restaurace nabízí domácí burgery, čerstvé saláty i šťavnaté steaky a speciality z grilu. Oběd můžete zapít pivními specialitami z řemeslných pivovarů nebo domácími limonádami.

Dětské menu nabízí oblíbené klasiky jako je smažený sýr, kuřecí stripsy nebo dětský cheese burger. Vedle bezbariérové restaurace je pro hosty připravené parkoviště. Rodiče s malými dětmi ocení Montessori dětský koutek v zadní části restaurace.

7. Padagali (Brno – Veveří)

Autentickou indickou restauraci s dětským koutkem najdete na ulici Kotlářská, kousek od parku Lužánky. V prostorné klimatizované restauraci si můžete pochutnat na tradičních indických pokrmech připravených zkušenými rodilými kuchaři.

Mezitím, co si děti budou hrát v plně vybaveném dětském koutku, si můžete vychutnat marinované kuřecí a jehněčí maso, pálivé i jemné krémové omáčky, vegetariánské pokrmy i křehké indické placky pečené v peci tandoor. Dětský koutek s hračkami či kuličkovým bazénkem se nachází v oddělené prosklené místnosti, v níž budete mít o vašich potomcích stálý přehled.

8. Pivovarská restaurace Moravia (Brno – Medlánky)

Pivovarská restaurace Moravia se nachází v srdci klidné brněnské části Medlánky obklopené zelení. Pouhých 20 minut MHD od centra narazíte na pivovar, kterým vás může provést zkušený sládek. Pivo si můžete vychutnat také v přilehlé restauraci vhodné i pro rodiny s dětmi a pejskaře.

Pivovarská restaurace nabízí denně od 11 do 15 hodin tradiční českou kuchyni. Po zbytek dne si můžete pochutnat na stálé večerní nabídce, která dokonale doplňuje chuť čepovaného piva – pokrmy pečené na pivu, pečená vepřová žebra nebo domácí burgery. Děti se mezitím mohou vyřádit ve vnitřním i venkovním dětském koutku.

9. Dětská čajovna Mezi stromy (Brno – střed)

Dětská čajovna Mezi stromy je oázou klidu v rušném brněnském centru. Rodiče si mohou v pasáži obchodního domu Klášter nerušeně vychutnat sypaný čaj nebo kvalitní kávu a čerstvé dezerty či tousty. Celý prostor je koncipovaný jako velká dětská hernička, a o zábavu tak budou mít děti postaráno.

Pohrát si můžou s logickými, dřevěnými a Montessori hračkami, zatočit se na interiérovém kolotoči, pohoupat se na houpacím koníku nebo se ponořit do bazénku s kuličkami. V létě se můžete zchladit sladkou zmrzlinou nebo ledovou kávou třeba na zahrádce s pískovištěm.

10. Restaurace Akát (Brno – Bystrc)

Restaurace Akát nedaleko brněnské přehrady láká hosty na domácí atmosféru, českou, mexickou a italskou kuchyni, domácí těstoviny a tankové pivo. V nabídce je i dětské menu s prověřenými klasikami, kterými nepohrdne žádné dítě.

Součástí bezbariérové restaurace je plně vybavený dětský koutek, skrze jehož prosklené stěny můžete na děti dohlížet, a venkovní hřiště se skluzavkou. Samozřejmostí je přebalovací pult.

restaurace s detskym koutkem