Stavaři celým srdcem

Stavební firma TIMO profistavby s. r. o. se sídlem v Ostravě se zabývá veškerými aktivitami, spojenými s pozemním stavitelstvím, a to od vytvoření investičních záměrů přes zajištění financování, projekci až po samotnou realizaci a s ní spojenou inženýrskou činnost. Zakladatelé firmy vyšli z kolektivu zkušených technických pracovníků velkých nadnárodních společností. Společnost s téměř dvacetiletou historií realizovala stovky staveb pro soukromé subjekty, firmy a zahraniční řetězce. Zabývá se veškerými aktivitami, spojenými s pozemním stavitelstvím, má velký počet zaměstnanců s různých oborů a spolupracuje i s řadou dalších specialistů v daném odvětví. Zaměstnanci firmy jsou pravidelně proškolováni a dbají zásad BOZP, při zakázkách používají osvědčené pracovní postupy dle ISO norem a materiály od renomovaných výrobců. Firma má zkušenosti  s vyřizováním dotací, zjistí veškeré možnosti pro menší i větší zakázky. Poradí se stavebními prvky, modernizací a chytrou domácností. Nacenění zakázky, zaměření a konzultace jsou zdarma.

V současné době je velkou výzvou zateplení domu. Lidé se o něj začali zajímat i díky možnostem dotací v programu Zelená úsporám. Snížením energetické náročnosti budovy se dá docílit úspor, počáteční investice sice není nízká, ale zateplení přinese snížení nákladů na vytápění o třicet až padesát procent. Investice se tak při dosavadním nárůstu cen energií brzy vrátí a nemovitost získá nový a moderní vzhled. Jsou navíc vyřešeny tepelné mosty, odpadne riziko tvorby plísní v místech překladů, kovových částí balkónů, riziko kondenzace vodní páry v dřevěné konstrukci a napadení stavby hnilobou. Zateplení je aktuální i u panelových domů, ve kterých se zpravidla mění i okna a dveře, zatepluje se střecha, fasáda a suterén.

Při výstavbě nových domů má smysl investovat do nízkoenergetických a pasivních staveb. Návratnost nákladů do takové stavby je při kvalitním provedení oproti běžným zaručena. Základem rekonstrukcí, které TIMO profistavby také provádí, je nové uspořádání prostoru, které vyhovuje současnému způsobu života. Je soustředěna především na kuchyň a koupelnu.