6 tipů na výlet: Kam s dětmi, když prší a jak je zabavit?

kam s detmi kdyz prsi

Když se stáhne obloha a kapky deště začnou tiše bubnovat na okna, mnozí z nás cítí zklamání, především ti nejmladší. Proč však nevyužít tuto příležitost k objevování nových možností zábavy a dobrodružství? Připravili jsme pro vás několik tipů na výlety, které vám pomohou přeměnit deštivý den na nezapomenutelnou dobrodružnou výpravu. Co dělat s dětmi, když prší?

Co dělat s dětmi, když prší?

Kam s dětmi, když prší? Někdy se zdá, že když prší, jsou všechny plány na výlety zmařeny. Ale proč se nevydat na dobrodružství i za šera a v dešti? V České republice je nepřeberné skvělých možností, jak si nejen děti mohou užít výlet v počasí pod psa. Podívejte se na naše tipy, kam s dětmi, když prší.

Muzeum fantastických iluzí

Muzeum se nachází v Praze. Uchvátí vás jeho fascinující svět neskutečných optických klamů a iluzí. Díky více než 150 interaktivním zábavným exponátům zažijete perfektní zábavu jako celá rodina.

Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitujte ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. Nechte se překvapit, čím vás zaručeně pobaví Charlie Chaplin nebo Albert Einstein. Uvidíte opravdový úsměv Mony Lisy a není to ten, který znáte z obrazu! Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, proměníte se v primabalerínu, uvidíte svůj skutečný obraz v zrcadle, stanete se nejkrásnějším člověkem na světě a zažijete mnohé další.

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu i za deštivého počasí. Zatímco děti si mohou hrát ve vnitřní herně, pro ty starší je zde připraveno několik sportovišť od skateparku, přes tenisové kurty až po beachvolejbalové či streetballové hřiště.

V multifunkčním prostoru Dětský svět Kroměříž najdete pětipodlažní herní box se skluzavkami a prolézačkou, obrovský nafukovací polštář, skákací hrad a velkou skluzavku a také lezeckou stěnu. Dětský svět také nabízí kuchyňky a dílničky, stolní fotbálek a air hokeje, bazén s balónky a skluzavkou pro nejmenší. Dále zde najdete multifunkční hřiště, tenisové kurty a další sportoviště, lezecký balvan, lanový kužel a jiné atrakce, pískoviště se skluzavkou pro ty nejmenší a samozřejmě i kavárnu.

Museum of Bricks

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420  můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

V muzeu si můžete prohlédnout nejen nejstarší exponáty z roku 1958, ale také největší modely lega, které se skládají z více než 10 000 kostiček. V Museum of Bricks je k vidění expozice s dominantou Prahy – Pražským orlojem. Model je sestavený z několika tisíc kostiček a jeho stavba trvala přes 300 hodin. Dále je na ploše 340 m2 k vidění více než 2500 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

co delat s detmi kdyz prsi

iQlandia Liberec

iQlandia Liberec je největší science centrum v České republice. Jedná se o unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic a přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K. V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

 • Areál nabízí deset expozic:
 • GEOLab – nitro Země,
 • Vodní svět – experimentování s vodou,
 • GEO – Země a její okolí,
 • Živly – přírodní síly, součástí je simulátor zemětřesení,
 • TULaborka – stroj na výrobu nanovláken a další z Technické univerzity v Liberci,
 • Člověk – exponáty určené k otestování vlastního těla, součástí je humanoidní robot Thespian,
 • Sexmisie – expozice pro osoby od dvanáct let výše zaměřená na pohlavní život, vytvořená odborníky,
 • Věda v domě – jak fungují vynálezy, které denně používáme,
 • Kosmo – exponáty o vesmíru, kopie vozítka Mars Rover,
 • Překonané vynálezy – dnes již nepoužívané vynálezy (např. původní fotografické postupy).

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních jsou připraveny celkem tři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi je Dětský svět, Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Ten je rozlohou největší, zabírá celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak mohou hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšíří 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! se nachází se v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště. Na ploše přes šest tisíc metrů čtverečních je připraveno přes 180 interaktivních exponátů, díky kterým mohou návštěvníci lépe porozumět světu kolem nás a které přibližují základní principy přírodních jevů.

Unikátní stálá expozice je rozdělena do šesti tematických celků:

 • Planeta – Nejdřív rozpoutejte tornádo a pokuste se ustát zemětřesení, pak si v rotující místnosti užijte účinky odstředivé síly a pohrajte si s oceánem v lahvi.
 • Civilizace – Rozjeďte ledničku na lidský pohon, postavte z lega vlastní střed Brna, napište svá přání na zeď naděje a v hlukové místnosti zkuste překřičet tryskáč.
 • Člověk – V obřím srdci se zaposlouchejte do vlastního tepu, vyzkoušejte si, jak namáhavá je činnost tlustého střeva a pokuste se masáží srdce zachránit lidský život.
 • Mikrosvět – Postavte si magnetickou sochu, užijte si pohled na elektrický oblouk, který stoupá po žebříku, a prozkoumejte svět pod mikroskopem.
 • Dětské science centrumpro děti od 2 do 6 let – Na nejmenší návštěvníky tu čeká dopravní hřiště, kuličková dráha, archeologické pískoviště, obří piano, oblíbený tobogán i vodní hrátky s mlýnky.
 • Venkovní expozice – otevřena od května do září. Hravé exponáty pod širým nebem. Těšte se na hučící kámen, tlakovou fontánu nebo akustické uši.