Nože pro domácnosti i profesionály

Blíží se Vánoce a vy možná právě teď uvažujete o tom, jakým dárkem překvapíte své blízké a přátele. Milovníky vaření a příprav jídel určitě potěší praktický dárek od pražské firmy ORS spol. s r. o. Specializuje se na kuchařské nástroje a nabízí nejen nože všeho druhu, ale také sekáčky, ocílky na broušení, elektrické brusky, řeznické a cukrářské nástroje, vidličky, stojany a bloky na nože. Jednotlivé předměty se dají koupit i s originálními textilními nebo koženými pouzdry a krytkami čepelí. Ve skladech firmy jsou připravené dárkové sady kuchyňských nožů pro každodenní použití, nože na steaky i myslivecké nože.  V e-shopu si lze objednat takové speciality jako je vyvažovací nůž, nůž na bylinky a parmezán, na ústřice, na sýry se speciálním výbrusem, na kebab a na špikování. Muže a chlapce určitě potěší kapesní zavírací nůž s rukojetí z olivového dřeva, designový kousek od firmy Fr. Dick, vděčný společník na cesty. Kuchaři i cestovatelé budou zcela jistě nadšení z třídílné skládací degustační sady, obsahující nůž, vidličku a lžíci.

Kdo si někdy koupil sadu nožů, možná zjistil, že některé nevyužije a některé mu naopak chybějí. Každý nůž má zpravidla konkrétní využití, nejčastěji se můžeme setkat s kuchařskými noži s hladkou čepel, zaručující čistý a přesný řez. S takovým univerzálním nožem se dají jemně nakrájet i tvrdší suroviny, snadno se brousí a využijí ho domácnosti i velké provozy. Snadnou práci při zpracování masa umožní vykosťovací nůž se zahnutou čepelí. Speciální tvar umožní dostat se až ke kosti, rukojeť je navržena ergonomicky, aby kuchaře při práci nebolela ruka. Nože se delší vlnitou čepelí se používají na krájení pečiva, čepel se díky vroubkům dostane přes tvrdou kůrku chleba a zároveň nepomačká měkkou střídku. Vroubky snadno rozkrojí tvrdé slupky ovoce a zeleniny, například melounu a dýně. Kuchařské nože Santoku jsou inspirované asijskými noži, zaručují tenký a přesný řez, potraviny se díky výbrusu nelepí na čepel, s nožem se dá snadno a rychle krájet i pohodlně přendávat už nasekané ingredience.

Na čepel nože ORS na přání zákazníků vygravíruje osobní vzkaz, jméno, nápis nebo jednoduchý obrázek. Nůž získá osobité kouzlo a práce s ním dostane nový rozměr.