Ideální cvičení pro hubnutí a zvýšení kondice

Trampolíny patří vedle houpaček a bazénů k nejoblíbenějšímu vybavení zahrad u rodinných domků. Tato vděčná atrakce dokáže zabavit a utahat i ty nejvíce rozdováděné děti, ale existují i jumping trampolíny, které dospělým pomohou zlepšit kondici. Trampolíny pro fitness mají malý průměr, musejí být velmi odolné, jsou výrazně tvrdší než ty dětské a jsou vybaveny speciálním madlem, kterého se cvičenec drží kvůli bezpečnosti. Madlo by mělo být nastavitelné a odnímatelné, nahrazuje potřebu ochranné sítě.

Jumping fitness trampolíny jsou vhodné jak na cvičení doma, tak venku nebo ve fitness centru. Velký výběr je na e-shopu jumping.com. Tomu, kdo s jumpingem teprve začíná, lze doporučit trampolínu Standard, která je poměrně široká, má průměr 136 centimetrů a rám z jednoho kusu. Nenáročný na přepravu je typ Excellent. Tomu, kdo se chce tomuto sportu intenzivně věnovat, doporučují odborníci trampolínu Flexi, špičkový výrobek s pevným velkým rámem, přizpůsobený velké zátěži, který vydrží skoro všechno.

Jumping je dynamická fitness aktivita, jejím základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky pro dokonalý kardio trénink. Lekce vedou vyškolení instruktoři. Jumping není vázán na obtížnou choreografii, je vhodný pro každého, kdo chce najít efektivně zhubnout nebo zvýšit fyzickou kondici. Příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a celkovou vytrvalost, podporuje rychlé spalování tuků a je vhodný i při rekonvalescenci po úrazu nebo při kloubních obtížích, protože dopady do výpletu trampolíny jsou měkké. Má také zklidňující účinky na nervový systém, je ideálním sportem pro formování postavy.