Na dovolenou svobodně a dobrodružně

Stavební firma Viktora Poliščuka se sídlem v Kosoři u Prahy si mezi zákazníky vydobyla dobré jméno díky svému odpovědnému přístupu k zákazníkům, kvalitnímu provedení práce, dodržování smluvních termínů, dobrým cenám a záruce na poskytované služby. Nyní Viktor Poliščuk pružně reaguje na současné trendy a otevírá půjčovnu obytných aut.

S obytnými auty se na cestách dají prožít nezapomenutelné chvíle, protože karavaning poskytuje obrovskou míru osobní svobody. Cestovatel nemusí jet non-stop, aby se včas stihl ubytovat v hotelu, může jet tak dlouho, jak ho to bude bavit a zastavit tam, kde se mu líbí. Může strávit noc na místě, které mu učarovalo, probouzet se může s výhledem na Alpy, usínat za zvuku šumících vln Atlantského oceánu. Nevadí mu nečekaná změna počasí v místě dovolené, protože může sbalit věci a jet tam, kde neprší. Netrápí ho špatná dopravní situace, sjede z dálnice a putuje cestou, která je volná. Nemusí zažívat zklamání z předem vybraného místa, nasedne do auta a jede dál.

Karavaning je pro ty, kteří chtějí mít svoje pohodlí a být blíž k přírodě. Ceny prodávaných obytných aut se většinou pohybují kolem 1,5 milionu korun, nejde tedy o levnou záležitost. Kdo není zcela rozhodnut, jestli mu bude tento způsob cestování vyhovovat, nemusí hned investovat tak vysokou sumu, stačí si auto půjčit. Výhodou půjčoven je to, že pronajímají kvalitní auta s velmi dobrou výbavou, která procházejí pravidelnou servisní prohlídkou a jsou pojištěná. Řidiči pro jejich užívání postačí řidičské oprávnění skupiny B. Na dovolenou si do auta lze vzít věci, na které jsme zvyklí a které by se do malého leteckého kufru nikdy nevešly. Třeba jízdní kola. Putování lze zpestřit návštěvou místních restaurací nebo zůstat v obytném voze a uvařit si svoje oblíbené jídlo.

Kdo si jednou pobyt v přírodě s obytným vozidlem vyzkouší, často tomuto stylu života zcela propadne. Místo pravidelného ježdění na chalupu a trávení času její údržbou v zimě odjede za teplem do Portugalska, Španělska nebo Řecka, kde si užívá. Aplikace karavanistů se stále plní novými informacemi o kempech i ověřených místech, kde se dá zastavit a nocovat.