Nábytek z masivu není jen krásným doplňkem. Jaké jsou jeho výhody?

Dřevěný nábytek je po staletí oblíbený pro svou přirozenou krásu – každý kus je originál s jedinečnou texturou a vzorem. Investice do nábytku z masivu se vyplatí také díky jeho odolnosti a dlouhé životnosti. Jaké další výhody majitelům přináší? A jak probíhá jeho výroba?

Výhody nábytku z masivu

Největší výhodou dřevěného nábytku je jeho přírodní vzhled a dlouhá životnost. Kvalitní nábytek z masivu se bude dědit z generace na generaci jako cenný a sentimentální kousek. Díky robustní konstrukci je nábytek odolný vůči poškození a opotřebení. V dnešní době je čím dál důležitějším faktorem také otázka udržitelnosti. Nábytek od českých firem podporuje tuzemskou ekonomiku, ale zejména lokální produkci z obnovitelných zdrojů.

Výroba dřevěného nábytku

Proces výroby nábytku z masivu začíná výběrem kvalitního dřeva. Následné dřevorubecké práce zahrnují profesionální kácení a těžbu dřeva, kterou je zajištěna bezpečnost a vysoká kvalita materiálu. Posledním krokem je zpracování dřeva a jeho přeměna na nábytek. Nábytkářské firmy dřevo usuší a nařežou na požadované rozměry. Truhláři suché dřevo tvarují podle přání zákazníka, zbavují jej kůry a jednotlivé díly poté pevně spojí a sestaví do finální podoby nábytku. Po montáži je nábytek pečlivě obroušen, aby byl hladký a připravený na povrchovou úpravu, ať už lakování, voskování nebo olejování.

Kde sehnat kvalitní nábytek?

Zruční truhláři ze společnosti VMKPEL zpracovávají každý kus nábytku od výběru dřeva, přes jeho těžbu až po kvalitní montáž. Jejich pokročilé řemeslné dovednosti se odrážejí na každém kousku exkluzivního nábytku z dubového masivu. Nábytek na míru vyniká luxusním designem, precizním zpracováním, odolností a dlouhou životností. Výrobky z masivu si můžete prohlédnout v katalogu na webových stránkách firmy nebo facebooku: https://www.facebook.com/vmkpe. Česká společnost s více než 10 lety zkušeností je odborníkem na dřevorubecké práce včetně těžby dřeva napříč celou republikou, pořezu a pěstebních prací. Firma nabízí také výhodný výkup dřeva a prodej kvalitního stavebního a truhlářského řeziva. Společnost VMKPEL dbá na špičkový zákaznický servis a ohleduplnost k přírodě při každé své aktivitě.