Odpočívejte na Kutnohorsku

V obci Sedlec na Kutnohorsku je už zdáli vidět k nebi se tyčící masivní kamennou věž rozhledny. Je od dob první republiky jediná, která byla postavena z impozantního kyklopského zdiva a tvoří mohutnou základnu vyhlídkové terasy a kavárny. Přes den třicetimetrová rozhledna skýtá přes celoplošné prosklení skvělý výhled do kraje, večer se mění ve vyhlídkovou restauraci na romantické večeře ve dvou.

Hosté se mohou najíst také v restauraci Havířská bouda, v létě na terase, v zimě v útulném prostředí s velkým krbem. Restaurace vaří kvalitní domácí českou kuchyni, konají se tady také narozeninové a jiné oslavy, promoce, školení a firemní večírky. Přímo v restauraci lze koupit dárkové poukazy na romantické večeře ve dvou a překvapit tak blízkou osobu nejen skvělým jídlem a lahodným vínem, ale také výhledem na osvětlenu Kutnou Horu. Kdo není místní a chce se v místě zdržet déle, nic mu nebrání ubytovat se v nově zařízeném penzionu na skvělém místě uprostřed lesa. Jsou tady k dispozici čtyři dvoulůžkové pokoje a jedno velké rodinné apartmá. V ceně ubytování jsou i snídaně, podávají se v restauraci s velkým krbem. Pokoje jsou vkusně zařízené moderním nábytkem, pohodlnou postelí, stolečkem a místem na posezení, satelitní televizí s plochou obrazovkou a prostornou koupelnou. Všechny jsou klimatizované.

Penzion s restaurací a rozhlednou je dobře dostupný veřejnou dopravou, vlakové nádraží Sedlec je ve vzdálenosti dva kilometry, na autobusovou zastávku Kaňk se dá dojít během patnácti minut. Kdo přijede autem, může na místě zdarma parkovat.

V okolí je řada zajímavých míst, ke kostnici v Sedleci je to jen 1,5 kilometru, k zámku Kačina 6,6 kilometru, rozhledna Vysoká je vzdálená jedenáct kilometrů a k chrámu sv. Barbory je to 4,1 kilometru.