Palety z recyklovaných plastů? Ano!

Recyklované plastové palety jsou vyráběny společností Stabilplastik. Nejedná se o žádnou rychlokvaškovou firmu, která rychle přišla na trh s populární značkou recyklace. Právě naopak, společnost Stabilplastik vyrábí a prodává plastové přepravní palety a mobilní svodidla již od roku 1999. Když se podíváme jen na poslední 2 roky, tak získala řadu ocenění: Paleta společnosti Stabilplastik (Plasteta ®) získala ocenění Obal roku 2021, Společnost Stabilplastik získala 2. místo v celorepublikové soutěži v roce 2021 o udržitelné podnikání v oblasti malých a středních podniků (SME)- EnterPRIZ.

Samotné palety ze směsných recyklovatelných plastů mají řadu výhod. Zachovávají si řadu kvalitativních charakteristik jako produkty z nerecyklovaného nebo „čistého“ plastu, ovšem za nesrovnatelně výhodnější cenu. Palety jsou samozřejmě ekologické a nejen to, palety lze znovu opakovaně recyklovat. Životnost palet Stabilplastik je několikanásobně vyšší než u palet dřevěných. Při běžném zacházení nedochází téměř k jejich opotřebení. Plastové palety nepodléhají plísním, houbám ani dřevokaznému hmyzu. Tím pádem je potřeba méně často kupovat palety nové, či vydávat další náklady za opravy a moření palet. Palety Stabilplastik vyhovují požadavkům na zdravotní nezávadnost a odpovídají evropským hygienickým standardům pro použití v potravinářském průmyslu. Plastové palety Stabilplastik odolávají drtivé většině chemických látek (kromě vysoce žíravých chemikálií). Jsou tudíž vhodné i pro použití v chemickém průmyslu. Při vývozu zboží do zahraničí musejí být dřevěné palety ošetřeny insekticidy a fungicidy. U plastových palet tyto procedury (a s tím zvýšené náklady) odpadají. Palety lze také na přání opatřit logem vaší firmy. Paleta je opatřena čárovým nebo jiným kódem, a proto se stává vrátným obalem.

Palety jsou vhodné do potravinářského, farmaceutického, chemického, obalového i nápojového průmyslu, do logistických a skladových areálů, na transport a export zboží, v automobilovém průmyslu, strojírenství i stavebnictví. Palety mají tedy nespočet výhod, dají se použít skoro všude a vyhrávají řadu cen. Buďte tedy i vy ekologičtí i ekonomičtí a používejte palety Stabilplastik.