Připravte klimatizaci na sezonu

Teploty se pomalu ale neúprosně zvedají a vedro v těchto měsících je dost možná předzvěstí opět horského léta. S tím, jak byla poslední roky horká léta, má stále více lidí ve svém domě nainstalovanou klimatizaci. Právě její sezona se opět blíží, a tak je nejvyšší čas zkontrolovat v jakém je stavu, vyčistit ji, a zajistit servis. Klimatizace by se vždy měla čistit na konci sezony, ale pokud máte doma domácí mazlíčky, koberce a bydlíte v centru města nebo rušném místě, kde je hodně prachu a pylu, měli byste klimatizaci vyčistit i an jaře, ještě před jejím prvním zapnutím. Zanesené klimatizace můžou škodit vašemu zdraví, mohou způsobovat dýchací problémy a usazují se v nich bakterie. Zanesený filtr také může zvyšovat spotřebu jednotky.

Nejzákladnější čištění zvládnete i vlastními silami, ale minimálně jednou ro roka byste si měli pozvat také specializovaného technika na důkladný servis klimatizace. Sami hravě zvládnete vyčistit vnitřní vzduchový filtr, ten stačí podle návodu vyjmout a omýt vodou. Také vyčistěte klimatizační jednotku zvenčí, otřete ji vlhkým hadříkem. Zkontrolujte, jestli není zablokovaný otvor pro přívod a odvod vzduchu, zda je volný odvod kondenzátoru a vyčištěnou jednotku můžete vystříkat desinfekčním sprejem. Odborná firma poté dále vyčistí kromě vnitřní jednotky i výměník venkovní jednotky a zkontroluje funkčnost celého systému.

Montáže klimatizací a chladících systémů nabízí firma Polar Chlazení. Firma montuje klimatizační zařízení do místností dle přání zákazníka včetně výpočtu výkonu a podle požadavků zákazníka. U autoklimatizací provádí drobné opravy (i s možností objednání náhradních dílů) a doplňování chladiva. Mimo to se soustřeďuje na montáže chladících a mrazících boxů. Montáž je prováděna ze sendvičových panelů do jakýchkoliv rozměrů a tvarů místnosti (možno i do stávajících prostor). Je možno také zvolit rozměr a typ dveří (otočné, posuvné, s prahem nebo bez prahu).  Chladící boxy firma dodává i s chladící technologií navrženou přesně pro Vaše potřeby, včetně rozvaděčů.