Pro každý provoz se vyrábí jiné potrubí

Televize Nova, Palác Adrie v Praze, Prodejna Budvar v Českých Budějovicích, Hotel Zvon v Českých Budějovicích, Pražský hrad, Jazz Club Reduta, Divadlo Fidlovačka a Hotel Forum – to je jen krátký výčet institucí, které používají vzduchotechniku, vyrobenou jihočeskou firmou Vakkos Vzduchotechnika s. r. o. Tato společnost provádí kompletní vzduchotechnické akce od projektu přes výrobu, dodávku, montáž, seřízení a zaškolení obsluhy. Vzduchotechnika je vhodná do průmyslových objektů, hotelů a restaurací, prodejen a skladů, truhlářských provozů, zemědělských farem a obilních sil.

Pro vzduchotechnická zařízení je nezbytná výroba potrubí. Pro každé zařízení se hodí jiný druh, potrubí z pozinkovaného a nerezového plechu je určeno pro klimatizaci, větrání a odsávání vzduchu bez mechanických příměsí, z černého plechu pro odprašování dřevoobráběcích strojů, textilních a zemědělských provozů, a také pro odprašování ve slévárnách, cihelnách a ve sklárnách. K vzduchotechnickému zařízení patří také klapky, žaluzie, šoupátka, hlavice a tlumiče hluku. Veškeré strojní zařízení, jako jsou ventilátory, klimatizační jednotky, ohřívače vzduchu a teplovzdušné agregáty pocházejí od předních českých a světových výrobců.

Zakázkové plazmové pracoviště ve firmě Vakkos umožňuje přesné tvarové dělení kovových materiálů na CNC pálícím stroji. Tvar pálené součásti se zpracovává na CAD pracovišti podle technického výkresu nebo zadání v elektronické podobě. Vakkos se věnuje také zakázkové výrobě, podle technické dokumentace se dělají lehké ocelové kosntrukce, expanzní nádoby, plechová vrata, plechové garáže a další výrobky. Zemědělci si svou práci nedovedou představit bez senometného a zrnometného potrubí.Při stavbě domů jsou kladeny stále přísnější požadavky na úspory energií. Podle prognóz se vzduchotechnika s rekuperací brzy stane běžnou výbavou domů, protože řízené větrání umožňuje domům dýchat a současně zabraňuje únikům tepla.