Spojení izolace a prodyšnosti

Každá doba si žádá svoje materiály, i stavebnictví reaguje na nové požadavky ve vztahu ke komfortu, energetické úspornosti a rychlosti výstavby. Někdy jde vývoj klikatou cestou, na masivní betonovou stěnu se přidávají vrstvy polystyrenu, těžká hliněná cihla je odlehčena otvory, dřevo se kombinuje s dalšími staveními materiály, vytvářejí se různé sendvičové konstrukce, ve kterých se ke starším technologiím přidávají moderní izolanty.

V současné době je velmi elegantním řešením stavební materiál PasifBrick.  Jde o kompaktní, homogenní, pevný, lehký a přiměřeně pružný materiál, který vznikl unikátním patentovaným spojením perliček polystyrenu a speciálního velmi pevného cementového pojiva. Díky vysokému obsahu polystyrenu má výborné izolační vlastnosti a nízkou hmotnost, nezatěžující konstrukci. PasifBrick je i pružný,  prodyšný,  paropropustný, odolný vůči plísním a škůdcům, nehořlavý a umožňuje rychlou výstavbu suchou cestou.

S materiálem PasifBrick pracuje firma Stavby západ s. r. o. se sídlem v Berouně. Zákazníkům, kteří jsou zruční, mají rádi věci pod kontrolou nebo šetří finance a chtějí si postavit některé části domu svépomocí, nabízí přípravu hrubé stavby. Ta se může stát solidním základem pro energeticky úsporný dům, aniž by ji bylo třeba zateplovat. Hrubá stavba s krovem a fólií přijde na 345 až 390 tisíc korun v závislosti na zastavěné ploše. Je možné takto připravit i hrubou stavbu chaty s krovem na ploše 40 až 50 metrů čtverečních. Stavba probíhá velmi rychle. Firma postaví během 24 hodin na základové desce obvodové zdivo, další den železobetonový věnec a za další tři dny, kdy trochu uzraje beton, přijede usadit krov s kontaktní fólií. Zákazník získá obvodové zdivo chráněné před povětrnostními vlivy a může na domě dál pracovat. Pokud si přeje, může mu firma Stavby západ udělat projekt, zhotovit základovou desku, provést další stavební práce, případně postavit zdi, oplocení a jiné stavební prvky z kamene.

Spolupracující firma Ing. Jaroslava Holíčka, rovněž z Berouna, je zákazníkům k dispozici při stavbě rodinných domků, a to od základové desky, přes hrubou stavbu až po výstavbu domu na klíč.