Spolehlivé dřevoobráběcí stroje pro závody i kutily

Společnost Drekos made s.r.o. vyrábí a dodává kvalitní dřevozpracující stroje už od roku 2009. Firma nabízí pestrou paletu výkonných produktů od úhlových, pásových či omítacích pil, přes katry, štípačky, brusky a lesní navijáky až po baličky, špalkovačky, sušky dřeva i stroje na výrobu palet. Firma během svého působení stroje maximálně zdokonalila podle poznatků zákazníků, aby oplývaly maximální efektivitou a dlouhou životností. Hradecká společnost si zakládá na profesionálním a vstřícném přístupu k jednotlivým klientům, stroje se snaží přizpůsobit jejich individuálním potřebám.

Mezi často poptávané dřevoobráběcí stroje patří neodmyslitelně mechanické pily. Drekos made s.r.o. vyrábí jak kvalitní úhlové pily, které poskytují maximální přesnost řezu v určitém úhlu, tak pásové pily, které se díky širokému využití uplatní jak v domácí dílně, tak ve větší zakázkové výrobě. V nabídce jsou i další specifické pily, například pila na rozřezávání palet, pásové rozmítací či hranolovací pily nebo pily kotoučové. Mezi nabízenými produkty se nachází také výkonný odkorňovač, což je mechanické zařízení určené k očištění jakéhokoliv druhu dřeva listnatých nebo jehličnatých stromů. Odkorňovač oddělí kůru od samotného kmenu stromu. Pro dřevozpracující závody je nutností kvalitní systém odsávání pilin, ventilátory od hradecké společnosti se vyznačují vysokou efektivitou.

Specializací firmy je také výroba efektivních štípačů dříví, které jsou vyvinuty pro zpracování špalků velkých rozměrů. Společnost vyrábí stroje v mnohých provedeních určených jak pro velký objem zpracovaného dřeva, tak kompaktnější produkty pro domácnosti. V široké nabídce produktů naleznete také stroje na výrobu palet, ať už frézu k výrobě amerických palet, tak kompletní výrobní linku na europalety o rozměrech 1200/800 mm. Každý dřevěný výrobek je však nutné vyrábět ze dřeva ve vhodné kondici, proto vyrábí Drekos made s.r.o. kontejnerové aerodynamické sušičky dřeva, které nejsou ohřívány za pomoci topných těles nebo tepelných zdrojů. Ohřívání je vedlejším efektem stlačování a uvolňování částic vzduchu turbínou, tento typ sušení nezpůsobuje praskliny a deformace dřeva.