Veškeré stavební práce v Brně a jeho okolí

Koupili jste v Brně starší byt a chystáte se na rekonstrukci? Máte v Brně nebo kousek od města starší dům nebo chalupu a chcete bydlet v novém? Veškeré stavební práce za vás udělá dlouhými lety práce ověřená firma Jaroslava Baláže se sídlem ve Vídeňské ulici. Vznikla už v roce 1996 a provádí bourací práce, rekonstrukce bytů i rodinných domů, pokládá dlažby, omítá a zatepluje domy a poradí si i s odstraněním vlhkosti.

A proč je třeba s vlhkostí bojovat? Vlhkost v domě nebo v bytě přináší často rozvoj zdraví nebezpečných plísní. Proti nim se špatně brání zejména starší lidé a děti. Podle normy by měla být vlhkost v interiéru mezi 30 a 70 procenty, ideální je čtyřicet procent. Nadměrnou vlhkost poznáme tak, že se na okně objevují z vnitřní strany kapky. Někdy pomůže intenzivní větrání, často však je třeba přistoupit k zásadnějším úpravám. Dům a byt ohrožují sníh a déšť, které se hromadí v svodech, na střeše a oplechování, zatékají k neizolovaným základům a vzlínají po zdech. Přebytečnou vlhkost pomohou odstranit nové stavební materiály a technologie, zejména kvalitní izolace. Ta se aplikuje pod stěny, podlahy, na zdi nacházející se pod úrovní terénu, pod podlahy koupelen, prádelen a jiných vlhkých místností.

Rekonstrukce bytového jádra je další častou opravou, na kterou si zákazníci Jaroslava Baláže zvou. I když se to nezdá, v koupelně trávíme docela dost času, a proto je její vzhled a uspořádání pro nás tak důležité. Při rekonstrukci je dobré si udělat plán a ujasnit si, jestli chceme sprchový kout nebo vanu, kam umístíme pračku, koš na prádlo, koupelnové skříňky a také sušák na ručníky. Aby mohla vzniknout zbrusu nová koupelna, je třeba se se zbavit jádra starého a vyhodit nevyhovující vybavení. Teprve potom se začnou stavět nové příčky, následuje montáž rozvodů vody, odpadů a elektroinstalace. Velmi důležitou součástí zednických prací je kvalitní izolace proti vodě.