Výdaje na energie sníží tepelné čerpadlo i fotovoltaika

Univerzálním pomocníkem všech majitelů domů je firma PEMI v. o. s. z města Sázava ve Středočeském kraji. Její pracovníci se vyznají v zařízeních souvisejících s elektřinou, plynem, vodou, zvládnou montáže a servis zařízení na chlazení, i topení, vyčistí kanalizaci.

V době, kdy panuje nejistota s dodávkami plynu určeného k vytápění domovů a cena elektrické energie stoupá, řeší majitelé problém, jak situaci vyřešit. PEMI provádí autorizovaný servis a prodává tepelná čerpadla značek MasterThem, Panasonic, Daikin a NORDline. Záleží na každém zákazníkovi, zda dá přednost české firmě MasterTherm, či dalším výrobcům z Asie. Prostřednictvím tepelného čerpadla se získává většina tepla ze vzduchu, vody a země. Tato energie má původ ve slunečním záření, je volně k dospozici a je zdarma. Provozní náklady tepelného čerpadla jsou proto jen málo závislé na zvyšujících se cenách energií.

Po instalaci tepelného čerpadla zákazník obdrží nejvýhodnější sazbu elektrické energie nejen pro vytápění, ale i pro provoz celé domácnosti. Velkou část tepelného čerpadla lze pokrýt ze státního dotačního programu zelená úsporám nebo kotlíkové dotace. Tepelné čerpadlo je plně automatické, bez nároků na obsluhu, některé typy se dají připojit k internetu a dají se sledovat a ovládat z počítače, tabletu nebo mobilu. Teplo domova má tak majitel domu plně pod kontrolou a na dosad ruky. Díky moderní regulaci a progresivní technologii dosahuje tepelné čerpadlo špičkových hodnot topného faktoru. Další možmností, jak získat energetickou nezávislost, je pořídit si fotovoltaickou elektrárnu. S vlastní vyrobenou elektřinou lze ušetřit až 60 procent výdajů za energie. Tato výroba je ekologicky šetrná, fotovoltaické panely vydrží i náročné podmínky, dají se bezpečně nainstalovat na všechny druhy střešních krytin, na šikmou i rovnou střechu.