Výsledkem jsou hladké a rovné povrchy

Firma Alfréda Popka působí v oboru stavebnictví již od roku 1997, specializuje se na strojní omítky, a to vnější i vnitřní. Jejích služeb mohou využít zákazníci ze Zlínska, Olomoucka, Brněnska, Vsetínska a dalších míst Jihomoravského kraje. Získají vysoce kvalitní a rychle odvedenou práci od spolehlivých a zkušených řemeslníků s mnohaletou praxí. Firma nabízí služby jak soukromým osobám, tak stavebním firmám při výstavbě bytových a obchodních domů.

Omítání se provádí strojně vápenocementovou a sádrovou omítkou, jádrovou a štukovou. Vnitřní omítky na stěnách a stropech mohou být jednovrstvé nebo dvouvrstvé. Výhodou strojního provedení omítek je hladký a rovný povrch. Firma Alfréda Popka pracuje s kvalitními materiály společnosti Profibaustoffe CZ s. r. o., je držitelem certifikátu způsobu použití a zpracování aplikace omítkových směsí i kontaktních zateplovacích systémů.

Předností moderního strojního omítání je nejen stálá kvalita zpracované směsi, ale i její jednoduchá a rychlá aplikace. Vnitřní omítky rodinného domku lze například zvládnout podle rozsahu prací za pět až sedm dní. Oproti ručnímu přináší strojní omítání úsporu nákladů na míchání a dopravu omítkových směsí a klade minimální nároky na uskladnění materiálu. Při strojním omítání nedochází k velké ztrátě materiálu, okolí rodinného nebo bytového domu tak není po skončení prací znečištěno. Směsi jsou ekologické, dobře odvádějí vodní páry z vnitřních prostor objektu.

Vnitřní omítky bývají nejnáročnější etapou celé stavby. Protože je uživatel objektu vnímá každý den, je třeba jim věnovat maximální pozornost. Provádějí se až po osazení oken hrubé stavby a rozvodů ve svislých konstrukcích. Do omítek se aplikují rohové omítkové profily, které slouží k ochraně, stabilizaci a přesnému utváření hran, apu a dilatační lišty a také ukončovací profily. Jakékoli zásahy do omítnutých povrchů jsou sice řešitelné, ale bývají problematické.

Kromě strojních omítek firma provádí i rekonstrukce bytových jader v panelových domech, rekonstrukce bytů a celých objektů.