Vzduchotechnika v divadle, metru i nemocnici

Kompletní dodání klimatizací a chlazení nabízí firma SOREX z Hostomic na Berounsku. Jde o tradičního dodavatele vzduchotechniky a klimatizace, který dodá vše od technického návrhu, projektové dokumentace až po záruční a pozáruční servis. Ten svým zákazníkům poskytuje do 24 hodin. SOREX je na trhu už pětadvacet let, jeho zařízení jsou v administrativních budovách, zdravotnických zařízeních, prostorách podléhajících zvláštním hygienickým předpisům, v průmyslových objektech, bytech a rodinných domech. Firma dodává a montuje také tepelná čerpadla, se svou technikou dokáže zajistit odvlhčení mokrých prostor.

Technici firmy se zabývají také rekonstrukcemi starších zařízení. Nefunkční přístroje doplní nebo nahradí novějšími prvky tak, aby zařízení opět plnilo svou funkci. Provádí rovněž preventivní prohlídky, kompletní čištění a seřizování. Všechny závady na místě odstraní a pravidelně provádí revize.

Klimatizaci v bytech je třeba udržovat, pokud se o ni nestaráme, spotřebovává více energie a znečištěná může působit jako spouštěč alergií. Z nástěnné klimatizace je třeba jednou za měsíc vyndat prachové filtry, vymáchat je ve vodě s čistícím prostředkem a celý vnitřek přístroje vysát a vyčistit od prachu. Venkovní jednotka by se měla čistit alespoň dvakrát ročně. Dezinfekční prostředky dokáží z klimatizace odstranit bakterie, viry i plísně. Prostředek se aplikuje do přístroje pomocí hadičky do nasávacích otvorů a trysek. Pokud si uživatel není jist svými technickými schopnostmi, udělá nejlépe, když si na čištění klimatizace pozve odborníky. Má jistotu, že vše proběhne bez problémů a po opětovné montáži budou všechny filtry a šroubky na svých místech.

Se vzduchotechnikou od SOREXu se můžeme setkat ve Fakultní nemocnici Motol, Komerční bance, trasách metra A, B i C, na Úřadu vlády ČR, Magistrátu města Prahy, Letišti Václava Havla, v Dejvickém divadle, v Pivovaru Krušovice a na řadě dalších míst.