10 tipů na ubytování na zámku: Zažijte pobyt jako z pohádky

ubytování na zámku

Chtěli byste si vyzkoušet, jak se bydlelo zámeckým a hradním pánům? Podívejte se na naše tipy, kde zažít netradiční ubytování na zámku, nebo kde vyzkoušet wellness na zámku. Abyste se cítili jako v pohádce, nemusí se vždy jednat o luxusní a drahé ubytování, které by si mohl dovolit skutečně jen král. Dopřejte sobě a svým blízkým klid a pohodlí, které si zasloužíte.

Ubytování na zámku

Ubytování na zámku nabízejí unikátní kombinaci historie, krásy a pohodlí. Bez ohledu na to, jestli jste vášnivý cestovatel, milovník historie nebo jen hledáte únik z každodenního shonu, ubytování na zámku vám zaručeně poskytne zážitek, který si zapamatujete už navždy. Na která místa jet, abyste vyzkoušeli pobyt na zámku?

  1. Zámecký hotel Berchtold

Přímo kouzelný pobyt na vás čeká na pozemcích Hotelu Zámku Berchtold, kde se snoubí historie s moderním hravým pojetím. Ubytování v nápaditém Garni Pohádka skvěle podtrhne jedinečnou atmosféru tohoto doslova pohádkového místa. Těšit se můžete na úžasný relax v privátním wellness, kdy se naložíte do horké vířivky.

Vydejte se do výjimečného Ladova kraje a navštivte některé z mnoha zajímavých míst v okolí Hotelu Zámku Berchtold při pěším nebo cyklistickém výletu. Za výlet určitě stojí Velké Popovice včetně návštěvy věhlasného pivovaru, přírodní park Velkopopovicko, zámek Štiřín či se můžete projít po jedné z ladovských pohádkových naučných stezek.

  1. Chateau Herálec & Spa by L’OCCITANE

Chateau Herálec & Spa by L’OCCITANE nabízí unikátní designové ubytování a exkluzivní servis na jednom z nejkrásnějších romantických zámků v Čechách. Tento jedinečný boutique hotel se stal jak symbolem kvality a luxusu, tak i pohody a soukromí. K ubytování slouží stylové a prostorné pokoje, které Vás přenesou zpět do dob zámožných hradních pánů a vytváří tak atmosféru výjimečného šlechtického sídla.

Opravdový kulinářský zážitek si odnesete z překrásné zámecké restaurace umístěné v nejstarších prostorách zámku na místech bývalé středověké tvrze. Diskrétní a profesionální wellness na zámku je zaručeny salonem Wellness & Spa by L´Occitane, který je první svého druhu v České republice. Vedle bohaté nabídky klasických masáží, zábalů či peelingů nabízí také kosmetickou péči.

  1. Chateau hotel Zbiroh

Zámecký hotel Zbiroh, známý také pod názvem ‘’Zámek tří císařů’’ se nachází v krajině Křivoklátských lesů mezi Prahou a Plzní. Je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová.

Doporučujeme navštívit zámeckou krčmu ‘’U Rudolfovy kratochvíle’’, kde si můžete dopřát nevšední zážitek u poháru dobrého vínka nebo žejdlíku pivního moku. Jedná se o středověkou restauraci, kde vám pokrmy budou servírovat na keramickém nádobí, personál je dobově oděný a interiér, který je středověkem laděný, vás jistě ohromí.

ubytování na zámku

  1. Restaurace a wellness hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je wellness hotel nacházející se nedaleko centra hlavního města Prahy v Krči. Je to zrekonstruovaný novogotický zámek, který leží na vlastních rozsáhlých pozemcích, uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Nevšedním zážitkem se pro vás určitě stane Wellness Centrum Infinit, který poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti wellness, ve které nabízí hned 2 privátní wellness zóny.

  1. Spa Hotel Zámek Lužec

Spa Hotel Zámek Lužec se nachází u Nejdku v Krušných horách. Je stylizovaný jako lovecký zámeček českého krále Karla IV. Svým vzhledem a zařízením interiérů vás přenese do slavných dob minulosti. Jediné, co působí moderně, je vynikající úroveň péče a maximální komfort, počínaje krásně zařízenými pokoji a konče širokým sortimentem léčebných a relaxačních programů.

Nejčistší vzduch a pramenitá voda, ticho a okouzlující příroda. Krásný výhled a neopakovatelná středověká atmosféra v kombinaci s komfortem a prvotřídním servisem nedaleko Karlových Varů vám nabídne pohádkovou dovolenou, dodá sílu a skvělou náladu.

  1. Lázně hotel Vráž

V romantickém prostředí jihočeské krajiny, v údolí řeky Otavy leží lázeňský komplex Lázně Hotel Vráž. Svým návštěvníkům poskytuje klid a dostatek soukromí. Díky ubytování v zámku si zde budete připadat jako v pohádce. Komplex sídlí v prostorách novogotického zámečku, který byl v letech 1932-1936 přestavěn a ke kterému byly přistavěny lázeňské budovy. Lázně Vráž se pyšní rozmanitou nabídkou léčebných, relaxačních i zkrášlujících procedur.

wellness na zamku

  1. Chateau Monty SPA Resort

Chateau Monty SPA Resort Mariánské Lázně s tradicí od roku 1901 a působivým secesním interiérem je situován v lesoparku nad městem, jen 10 minut chůze od centra. Představuje ideální místo pro dovolené, wellness na zámku, svatby, oslavy, konference či teambuildingové akce. Jako poklidná oáza pro vaši tělesnou i duševní svěžest vám SPA Chateau Monty nabízí dokonalý odpočinek a omlazení v komfortním prostředí našeho hotelu, kde dochází ke spojení fantastických tělo hýčkajících procedur a zážitkových terapií.

  1. Chateau GrandCastle

Neměli bychom opomenout skvosty, které se nacházejí přímo za hranicemi. Ve městě Liptovský Hrádok v severní části Slovenska se nachází Chateau GrandCastle, který snoubí historickou atmosféru středověkého hradu s vymoženostmi moderní doby. Hotel je součástí hradního komplexu, jehož kořeny sahají až do 14. století. Samozřejmostí je Wellness & Spa a hradní restaurace Magdalena Zai.

  1. Zámek Třešť

Novorenesanční zámek v Třešti na Jihlavsku fungující jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Pro veřejnost znovu otevřel po náročné generální rekonstrukci a renovaci interiérů v červnu 2022. Nyní nabízí ubytování, wellness na zámku, prostor pro konference a svatby a zve do restaurace Franze Kafky.

Zámek Třešť disponuje celkem 32 luxusními pokoji ve čtyřech kategoriích: deluxe, superior, zámecké apartmá s obývacím pokojem a rodinný pokoj. Všechny pokoje jsou vybavené vlastní koupelnou, WC, minibarem, satelitní TV, trezorem a internetem. Pokoje jsou moderně a stylově vybavené s důrazem na komfort a pohodlí. Apartmány zdobí úryvky textů z Kafkova díla.

  1. Hrad Kost

Hrad Kost nabízí kromě prohlídek hradních prostor a organizace svatebního dne pronájem kompletně zařízeného apartmánu v obytné části turnovské brány. Hrad Kost, který se nachází v Českém ráji, obklopují romantická údolí s mnoha turistickými trasami a cyklistickými stezkami. Nejzachovalejší gotický hrad v Česku, hrad Kost, vám nabízí pronájem kompletně zařízeného apartmánu v obytné části turnovské brány.

V blízkém okolí nejzachovalejšího gotického hradu se vám nabízí spoustu možností, jak strávit volný čas a kam se vydat na výlet – Zámek Humprecht, zřícenina Hradu Trosky, skalní město a zámek Hrubá Skála, Hrad Valdštejn, Lázně Sedmihorky, Prachovské skály či letovisko u Jinolických rybníků.