6 Ubytování se psem v Česku: Hotely, penziony i chaty

ubytovani se psem

Pokud jste milovníky zvířat a nechcete se vzdát cestování, máte štěstí. Česká republika nabízí nepřeberné množství ubytování, kam můžete zavítat i se svým čtyřnohým přítelem. Od luxusních hotelů, před malebné penziony až po útulné chaty uprostřed přírody – přinášíme vám tipy na ubytování se psem. Pamatujte však, že je vždy důležité ověřit si podmínky ubytování pro psy před rezervací, včetně případných poplatků za domácí mazlíčky a omezení týkajících se velikosti nebo počtu psů na pokoji.

Penzion s bazénem Světlý vrch

Rodinný penzion postavený v duchu roubených horských chalup se nachází nedaleko areálu Světlý vrch a Tanvaldský Špičák. Je to klidné místo, kde je slyšet jen zpěv ptáků a kukání kukačky. Z pokojů penzionu směrem k pastvině pod lesem jsou často vidět srnky a zajíci. O zimní dovolené je to k vyhledávanému areálu Tanvaldský Špičák od penzionu jen kousek. Při dovolené s dětmi oceníte především zahradu s bazénem. Pro ty, co hledají letní aktivní dovolenou, jsou v okolí penzionu velmi zajímavé cyklostezky i turistické cesty Jizerských hor. Ubytování je ve 2 až 5 lůžkových pokojích.

Pálava: Ubytování se psem

Penzion na Pálavě se nachází nedaleko lednického zámku na okraji města na jižní Moravě. Nabízí příjemně zařízené pokoje, posezení ve stylové selské restauraci s letní zahrádkou, stejně jako možnost degustace moravských vín ve vinném sklípku. V romantickém prostředí se zde nabízí pobyty s vyjížďkami na ponících pro děti či romantické vyhlídkové jízdy v kočárech po zámeckém parku. Celý penzion je zrekonstruován z bývalého statku a pěstují se zde zvířata – kozy, ovce, krávy, poníci nebo slepice.

Ubytování se psem: Chata u Janova

Přízemní chata s bezbariérovým vstupem stojí na louce u lesa kousek od místního koupaliště mezi obcemi Janov a Bystré v Podhůří Orlických hor. Ubytování v chatě je v 5 ložnicích, takže chata je vhodná k pronajmutí především pro větší skupiny, ale i pro dovolenou více rodin s dětmi. Milovníkům domácích mazlíčků umožňujeme ubytování se psem. Okolo chaty je velký prostor pro dětské hry a sport, za chatou je les a za chatou leží pěkné lesní koupaliště s atrakcemi pro děti, které si zde dovolenou rozhodně užijí. V pěší dostupnosti chaty jsou i zajímavé přírodní a kulturní památky Orlických hor.

luxusni ubytování se psem

Ubytování se psem: Beskydy

Pokud hledáte luxusní ubytování se psem, zamiřte do hotelu Lanterna. Horský Spa hotel Lanterna, se nachází v krásné přírodě CHKO Beskydy, v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích, nabízí komfortní ubytování v nadstandardně vybavených pokojích, špičkový gastronomický servis a ideální příležitost skloubit pobyt v přírodě s odpočinkem ve wellness. V roce 2022 prošel hotel částečnou rekonstrukcí. Nově láká na venkovní terasu či modernizovanou restauraci, v níž přibyl celodenní lounge bar s vinotékou. Novinkou jsou také vylepšené pokoje pro náročné hosty se zimní zahradou s vanou přímo u prosklené stěny, odkud se nabízí krásný výhled do údolí v každém ročním období.

Ubytování se psem: Praha

Rezidence Jana se nachází v Hlavním městě Praha, v části Ořechovka. Tato čtvrť, známá svými vilami, patří k nejkrásnějším v Praze. Je velmi dobře dostupná městskou hromadnou dopravou a po 20 minutové procházce se dostanete k Pražskému hradu. Ve městě najdete zábavu, ať už jsou Vaše zájmy jakékoli. Na toulky po městě se můžete vybrat pěšky, na kole, koloběžce nebo segway. Milovníci historie navštíví památky (Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí) a muzea, nadšenci umění si vychutnají galerie, divadla či koncerty. Nudit se nebudou ani sportovci, ať už chtějí sport sledovat (hokej, fotbal) nebo se mu sami věnovat (cyklistika, tenis, golf). Během celého roku se zde koná množství kulturních akcí. Děti potěší návštěva ZOO Trója nebo aquaparku Aquapalace. Ve městě se nachází množství bazénů a koupališť (Pražačka, Petynka, Divoká Šárka a další).

ubytovani se psem praha

Ubytování se psem: Beskydy

Další ubytování se psem Beskydy naleznete po masivy Nořičí hory, Radhoště a Velkého Javorníku. Hotel Troyer v Trojanovicích, nacházející se jen několik kroků od nejstarší lanové dráhy v České republice na Pustevny, poskytuje luxusní ubytování se psem v Moravskoslezských Beskydech. Čtyřhvězdičkový horský hotel Troyer s bazénem a saunovým relaxačním komplexem nabízí vysoký standart ubytování i gastronomii v nádherném prostředí Beskyd. Dopřejte si klid a pohodlí v luxusně zařízených pokojích a suitech. Ochutnejte speciality hotelu v příjemném prostředí zdejší restaurace, která je současně propojena s velkou zimní zahradou s překrásným výhledem na okolí. Pro milovníky specialit z grilu je připravena selská jizba ve valašském stylu.