Do Beskyd na letní i zimní dovolenou

Uprostřed Chráněné krajinné oblasti Beskydy, v centrální části obce Bílá, se nachází Horská chata Bílá. Je ideálním výchozím místem pro letní a zimní turistiku. V obci Bílá se nachází jedno z nejlepších lyžařských středisek na Moravě, v létě jsou pro aktivity hostů připraveny velké travnaté pozemky s venkovním koupáním, brouzdalištěm, hřišti, tenisovými a volejbalovými kurty. Návštěvníky horské chaty nemusí zaskočit ani nepříznivé počasí, mohou využívat hernu s kulečníkem a stolním tenisem, stylově vybavenou halu s počítačem a prostornou kulturní místnost s barem a tanečním parketem.

Stravovat se lze formou polopenze nebo po dohodě plné penze v jídelně pro sto osob.

Celý objekt prošel v roce 2007 rekonstrukcí, byl vybaven novým masívním nábytkem. Pokoje jsou dvou, tří, čtyř a pětilůžkové, celková kapacita je 85 lůžek. Pět pokojů má vlastní sociální zařízení a barevnou televizi se satelitním příjmem, v dalších pokojích je umyvadlo s teplou vodou. WC a sprchy jsou na patře. Chata je připravena na ubytování jednotlivců i rodin s dětmi, skupin sportovců, pro školy v přírodě a ozdravné pobyty. Horská chata je dobře dostupná i v zimním období, má vlastní parkoviště pro osobní auta i autobusy. Objekt je bezbariérový a má bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Okolí chaty Bílá je v létě možné projet na horském nebo trekovém kole, cyklistické stezky různé obtížnosti jsou dobře značené a uspokojí náročné i méně zdatné cyklisty. Kola je možné uschovat ve střežené místnosti. U chaty jsou dvě tenisová hřiště s asfaltovým povrchem, na kterých se dá hrát i badminton. Ve vzdálenosti 600 metrů jsou tenisové kurty s umělým povrchem. Před dvěma lety bylo v areálu vybudované hřiště pro plážový volejbal, na pravidelně udržovaných travnatých plochách s dřevěnými brankami a ochrannou sítí se hraje fotbálek. I za deště se dají hrát ruské kuželky v zastřešené a osvětlené kuželně. Pouhých 600 metrů od chaty je vzdálena nástupní stanice lanovky, která vede na sjezdovky areálu SKI Vítkovice Bílá. Sjezdovky od střední obtížnosti až po začátečnické trati jsou uměle zasněžovány. Snowpark s množstvím překážek a skokánků osloví snowboardisty. Nádhernou přírodou vedou upravované běžecké trasy, nastoupit na ně se dá přímo u chaty.