Do Jeseníků v létě i v zimě

Přichází doba, kdy plánujeme letní dovolenou a přemýšlíme, kam jet. Kdo má rád hory, určitě ocení hotel Karlov, který se nachází jen několik kilometrů od Pradědu, nejvyšší hory Jeseníků, v údolí řeky Moravice v nádherném prostředí obce Malá Morávka – Karlov pod Pradědem.

Okolí Karlova pod Pradědem nadchne turisty i cyklisty. Hodně tras vede přímo po hřbetech, takže není nouze o výhledy do panenské přírody. Turisté se mohou vypravit po naučné stezce Bílá Opava a poznat nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků, se Skřítkem vystoupat až na vrchol Pradědu, projít Světem horských luk z Ovčárny přes Vysokou holi a Jelení studánku na motorest Skřítek nebo prozkoumat mechová jezírka Rejvíze a významné moravské rašeliniště. Na kole se dají projezdit celé Jeseníky i okolí Slezské Harty. Pro milovníky bruslí jsou připravené okruhy v Karlově pod Pradědem a kolem nádrže Dlouhé Stráně. V přehradě Slezská Harta si lze zaplavat, vydat se na okružní jízdy na lodích a vyhlídkové plavby. Když se nebe zamračí, je možné podniknout výlety do jeskyní Na Pomezí a na Špičáku, vydat se do bazénů do Karlovy Studánky, do Bruntálu nebo do Termálů Losiny. Napětí, adrenalin a dobrodružství každý zažije v lanovém centru, na obřích lanovkách, při jízdě na koních, koloběžkách a lezeckých stěnách.

Hotel umístěný v historické budově zájezdního hostince nabízí veškerý komfort, pokoje a apartmány s vlastním sociálním zařízením, pro party přátel a větší skupiny turistickou ubytovnu. V budově je nekuřácká restaurace s klasickou českou kuchyní, společenská místnost s televizí, sauna, tělocvična a prostor pro uschování kol. V zahradě u hotelu je pískoviště a trampolína pro děti a stůl pro stolní tenis, na recepci zájemcům rádi půjčí hole na nordic walking. V celé budově je Wi-Fi připojení k internetu. Není třeba dodávat, že hotel Karlov je skvělý také na zimní dovolenou. V jeho blízkosti je čtrnáct sjezdovek všech náročností, lanovka a vleky, na běžkaře čeká až 80 kilometrů upravovaných tratí.