Dovolená u vody v západních Čechách

Aktivní dovolenou plnou pohybu i odpočinek na lehátku na slunné travnaté pláži lze zažít v autokempu Dřevnice. Tento rekreačně pobytový areál, ležící na břehu vodní nádrže Jesenice u Chebu, má více než čtyřicetiletou tradici, je dobře dostupný po silnici R6 a R21 z Chebu do Plzně. Je možné si vybrat místa pro karavany, osobní auta a stany na slunci poblíž vody nebo naopak částečně ve stínu vzrostlých stromů. K dispozici je 134 míst o rozloze 70 až 110 metrů čtverečních s přípojkou elektřiny 220V/6A. Ubytování je také ve dvaceti chatkách, vybavených ledničkou, plynovým vařičem a postelemi včetně ložního prádla. Rybáři si často vybírají chatky v dolní jižní části kempu blízko vody. Chatky jsou dvou, tří nebo čtyřlůžkové, nemají vlastní sociální zařízení. To je v kempu centrální, na dvou místech, se sprchami s teplou vodou a výlevkou pro biologická WC. Prát se dá v prádelně s automatickými pračkami a sušičkou prádla. Pro společné ubytování větší skupiny lidí je nabízena velká samostatná chata s třemi shodnými třílůžkovými pokoji, společenskou místností, krytou verandou a plně zařízenou kuchyňkou s nádobím, mikrovlnnou troubou, elektrickým dvouvařičem, lednicí a varnou konvicí. Ve vlastním sociálním zařízení jsou dvě sprchy a dvě WC.

Kemp je vyhledávaný rodinami s dětmi, rodiče relaxují na pláži pod slunečníky, děti si hrají na velkém hřišti. Milovníci vodních sportů si v půjčovně mohou pronajmout lodě, šlapadla nebo paddleboardy, rybáři se mohou po dobu pobytu věnovat nerušeně svému koníčku. A jsou tady také tenisové kurty, hřiště na volejbal i ping-pong. V areálu je restaurace, cukrárna a prodejna potravin a nápojů. Vařit si návštěvníci mohou v objektu s kuchyňkami, vybavenými vařiči, dřezy a umývárnou nádobí.

Areál je výbornou základnou pro výlety do okolí na české i německé straně hranice. Blízkost lázeňských center Karlových Varů, Mariánských Lázní a Františkových Lázní společně se Slavkovským lesem, Českým lesem a Krušnými horami poskytuje nepřeberné možnosti pěší turistiky i cykloturistiky.