Jízda na koni je ideálním sportem pro děti i dospělé

Koně jsou majestátní zvířata, která už po staletí fascinují lidstvo svou elegancí a silou. Není divu, že jezdecký sport se těší stálé oblibě mezi všemi věkovými kategoriemi. Pokud stále váháte, zda sebe nebo své dítko přihlásit na hodiny jezdectví, prozkoumejte s námi jeho přínosy pro tělo i duši.

Pravidelná jízda na koni posiluje svaly, zlepšuje rovnováhu a koordinaci, a navíc podporuje správné držení těla. Děti se při ježdění učí trpělivosti, odpovědnosti a empatii vůči zvířatům, což pozitivně ovlivňuje jejich vývoj i mezilidské vztahy. Pobyt na čerstvém vzduchu a kontakt s přírodou má navíc příznivý vliv na jejich imunitu a psychickou pohodu. Díky dohledu a vedení zkušených trenérů se rodiče se nemusí obávat o bezpečí svých potomků.

Rozhodli jste se dát jezdectví šanci, ale nevíte, komu děti svěřit? Ve Stáji Kincl mají s výukou dětí dlouholeté zkušenosti, a dokážou tak pro ně zajistit bezpečné prostředí a individuální přístup. Stáj Kincl se nachází v obci Horní Město v Moravskoslezském kraji a už více než 30 let zajišťuje profesionální výcvik koní a jezdců i rekreační projížďky na vycvičených koních. Různě náročné lekce jsou vhodné pro děti i dospělé, včetně pokročilých jezdců. Stáje zajišťují také školní výlety a každoročně pořádají oblíbenou jezdeckou školičku, která od září probíhá dvakrát týdně. Děti se v ní učí jak jízdě na koni a rovnováze na jeho hřbetu, tak péči o koně a zodpovědnosti. Jízdárna pravidelně ožívá také díky intenzivním drezurním soustředěním a letním jezdeckým pobytům pro děti a mládež.

 

ustájení koní, stáje, ubytování, jízdárna

Pro majitele koní a jezdce nabízí Kinclovi pohodlné ustájení ve zrekonstruované stáji. Třicet prostorných vnitřních boxů a 6 venkovních boxů je doplněno o velké výběhy, zastřešený kolotoč pro 4 koně, dvě venkovní jízdárny, travnaté kolbiště, halu s tribunou pro diváky, mycí box, solárium a vytápěnou sedlovnu. V malebném prostředí Horního Města se nachází také Penzion u Kinclů. Pro hosty jsou připraveny dvou až čtyřlůžkové útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením a stabilním wi-fi připojením. K dispozici je i společná, plně vybavená kuchyňka, vnitřní dětské hřiště a prostorná společenská místnost s krbovými kamny. Sportovci jistě ocení místnost na ukládání kol a lyží.