Kempy jižní Morava: Doporučujeme 10 skvělých moravských kempů!

kempy jizni morava

Jižní Morava je jedním z nejkrásnějších regionů Česka, proslulý malebnou krajinou, historickými městy i vynikajícím vínem. Na jihovýchodě republiky leží pulzující Brno, úchvatné Pálavské vrchy, historické Znojmo i majestátní zámek v Lednici. Kempy jižní Morava jsou rájem výletníků, cyklistů, plavců, rybářů i gurmánů. Kde se na jižní Moravě ubytovat? Přinášíme vám přehled top 10 kempů v okolí oblíbených turistických destinací.

1. Camping Vranovská pláž

Vranovská přehrada je jednou z nejteplejších a nejčistších přehrad v ČR, obklopená nádhernou přírodou. Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. V areálu je dále místo pro 300 stanů a 60 karavanů, včetně možnosti elektrické přípojky. Pouhých pár metrů od stanu nebo chatky čeká na návštěvníky přírodní koupaliště, v němž se můžete projet na tobogánu nebo na zapůjčených lodičkách, šlapadlech či paddleboardech. Zahřát se můžete při hraní volejbalu a nohejbalu, případně ve fitcentru přímo v areálu. Následný relax zajistí sauna nebo masáž. O zábavu dětských i dospělých hostů se stará profesionální tým animátorů, který na každý den připravuje nabitý program. O kvalitě služeb vypovídá i to, že je kemp na vranovské pláži několikanásobným držitelem prestižního ocenění Kemp roku.

2. Westernové městečko Boskovice

Pokud hledáte neobvyklý zážitek, vydejte se za kovboji a Indiány do westernového městečka v Boskovicích. Areál pravidelně ožívá díky kulturním akcím, bálům a divadelním představením, kromě toho se můžete ve westernovém městečku projet na koni, vyvenčit si kozu, nebo navštívit módní salon s dobovými kostýmy. Ubytování ve westernovém stylu si můžete vychutnat buď v pohodlných apartmánech nebo ve srubech a stanech se společným sociálním zařízením. Plochu pro rozložení vlastního stanu však v areálu nenajdete. V ceně ubytování je i lahodná snídaně.

3. Camping Country Hluboké Mašůvky

Kemp Hluboké Mašůvky se rozprostírá uprostřed rozmanité krajiny Jevišovické pahorkatiny v sousedství historického Znojma. Ubytovat se můžete jak v pohodlných apartmánech, pokojích či srubech, tak ve vlastním stanu nebo karavanu na travnaté ploše v areálu. Pobyt vám zpříjemní tenis, stolní tenis, minigolfové hřiště a prostor pro míčové hry. Osvěžit se můžete přímo v bazénu v kempu nebo v nedalekých koupalištích a přírodních nádržích. Lokalita je skvělou výchozí pozicí pro pěší turistiku i cyklistické vyjížďky do okolí plného vinic, hradů a zámků.

4. Kemp a koupaliště Vémyslice

Přírodní rekreační areál se rozprostírá v okolí říčky Rokytná na severozápadě okresu Znojmo. Ubytování je možné ve vybavených dřevěných buňkách nebo ve vlastním stanu či karavanu. Areál pojme 50 stanů a karavanů, k dispozici je 44 elektrických přípojek. Kromě výletů do malebného okolí se hosté můžou těšit na přírodní koupaliště o rozměrech 150 x 50 metrů, hřiště na nohejbal a volejbal nebo na ruské kuželky. Děti se zabaví na hřišti s pískovištěm, kolotočem, retro houpačkami a prolézačkami, zatímco na ně můžete dohlížet od stolního tenisu, kulečníku nebo fotbálku. Večer se můžete společně zahřát a třeba si i zazpívat u velkého ohniště s posezením.

5. Camp Pálava

Na Pálavu se vydávají návštěvníci za sluncem, cykloturistikou a vinnými sklípky. Pohodlné zázemí najdete v kempu Pálava, ať už hledáte turistickou ubytovnu, chatky nebo plochu pro rozložení stanu či zaparkování karavanu. Rodinný kemp, který si během let oblíbily rodiny, školy i firmy, leží u Novomlýnské nádrže. Stravování je ve středisku zajištěno v restauraci s pestrým menu a vnitřním i venkovním posezením. Děti se mohou vyřádit na rozlehlém hřišti, dospělí můžou v areálu potrénovat své volejbalové a nohejbalové schopnosti. K dispozici je také ohniště s grilem a posezením. Na své si přijdou i rybáři, kterým je umožněno rybaření přímo v řece Dyji a Novomlýnských nádržích.

6. Kemp Nivnická riviéra

Rekreační areál s koupalištěm Nivnická riviéra se nachází v malebném podhůří Bílých Karpat na okraji vesnice Nivnice. Středisko nabízí ideální podmínky pro ubytování rodin s dětmi, školních výletů nebo sportovních a firemních akcí. Ubytovat se můžete v jedné z útulných chatek nebo v kempu pro stany a karavany. Hosté mohou na kole či pěšky vyrazit na výlet do Bílých Karpat nebo se vydat do nedalekého lázeňského městečka Luhačovice a na královský hrad Buchlov. Ve volném čase si můžete kondičně i rekreačně zaplavat v bazénu o délce 33 metrů a šířce 15 metrů. Pro děti je připraven bezpečný bazén pro nejmenší a pro milovníky sportu dva tenisové kurty, stůl na stolní tenis a beachvolejbalové hřiště.

7. Autokemp Strážnice

Středisko v srdci jižní Moravy nabízí ubytování ve 2 a 4lůžkových pokojích a chatách i ve vlastních stanech. Autokemp Strážnice leží na severním okraji města Strážnice za zámeckým parkem. V areálu se nacházejí dva bazény vhodné pro plavce i neplavce, v červenci a srpnu také s možností večerního koupání. Pro odvážné hosty je připraven tobogán o výšce 9,5 metrů a celkové délce 77 metrů. Relaxovat můžete u minigolfu na 21 různorodých drahách nebo si zasoutěžit na víceúčelovém hřišti. Strážnický kemp dále nabízí chutné občerstvení ve zrekonstruované restauraci, bufetu a baru. Samozřejmostí je ochotný personál a stabilní wi‑fi připojení v celém areálu.

8. Camp Bítov na Vranovské přehradě

Camp Bítov se rozpíná v okolí zátoky Vranovské přehrady, vysokých skal a hlubokých lesů. Ubytování je možné ve 2 až 5lůžkových chatkách, ve 4lůžkovém bungalovu nebo ve vlastním stanu či karavanu. Areál nabízí kromě pohodlného zázemí také plážový volejbal, dětské hřiště, nedaleké tenisové kurty, masáže či bowling. Přímo v areálu si můžete pochutnat na italské pizze a sladkých dezertech z místní cukrárny. Pouhý 1 km od kempu se nachází zřícenina hradu Cornštejna, kde se v létě konají divadelní představení s ukázkami soubojů s historickými zbraněmi. Za návštěvu stojí také nedaleký hrad Bítov a národní park Podyjí.

9. Kemp Merkur Pasohlávky

Autokemp Merkur v jihomoravské obci Pasohlávky se řadí k největším kempům v České republice. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupinky přátel, školní výlety i jednotlivce. Ubytovat se můžete v bungalovech, chatkách, v nových apartmánech nebo v kempu pro stany a karavany. Hostům je k dispozici vybavená kuchyňka, společenská místnost a moderní čisté sociální zařízení. V obrovském areálu najdete půjčovny sportovních potřeb, obchůdky, občerstvení i restaurace. V kempu vám nuda nehrozí – můžete si zaskákat na sportovních trampolínách nebo na vodních skákadlech, projet se na elektrokole a na kajaku anebo vyzkoušet windsurfing.

10. Autokemp Apollo

Kemp se nachází v srdci turistických a cyklistických stezek v překrásné přírodě Lednicko-valtického areálu. Hosté mohou využít ubytování v komfortních chatkách nebo v obytných buňkách a maringotkách. V areálu je dále možnost stanování na volných zatravněných plochách a pro karavany jsou zajištěná místa s elektrickou přípojkou. Denně si můžete pochutnat na čerstvém pečivu i teplých jídlech ve stánku s občerstvením. Sportovce jistě potěší dvě rozlehlá hřiště na plážový volejbal a hřiště na fotbal, rybáři mohou chytat ryby přímo v kempu. Autokemp je ideálním místem pro rodinnou i romantickou dovolenou, teambuilding, firemní akce, svatby či festivaly.

jizni_morava