V tichu jihočeských lesů

Jižní Čechy patří právem k místům, kam se lidé rádi vracejí. Odpočinout si, nabrat nové síly, užít si krásnou přírodu a hluboké lesy. Kdo by chtěl trávit čas v naprostém soukromí s vlastním sociálním zařízením a kuchyní, může se vypravit do penzionu Lesní Dvůr v obci Větrovy u historického města Tábor. Ubytování je tady ve třech apartmánech se třemi, čtyřmi a osmi lůžky a v chatičce v přímé blízkosti penzionu. V každém účelně a pohodlně zařízeném bytě je zařízená kuchyňka s nerezovým nádobím, varnou konvicí, kávovarem, dvouplotýnkovým vařičem, ledničkou s mrazákem a mikrovlnnou troubou. Ke zpestření chladnějších večerů přispěje televize se satelitním příjmem, v místě je také bezplatné Wi-Fi připojení k internetu. Kompletně zařízená kuchyň je také v chatičce, se třemi lůžky a možností přistýlky je vhodná pro rodinu s jedním až dvěma dětmi.

V areálu penzionu je uzamykatelná garáž pro dvě osobní auta a přístřešek pro další dvě vozidla. Prostředí je nekuřácké, děti do tří let mají ubytování zdarma, pobyt ale není možný s domácími mazlíčky. Na návštěvníky čeká příjemné překvapení v podobě zázemí pro sportovní vyžití. Je tady krytý bazén s ohřívanou vodou, hala se stolním tenisem a kulečníkem, a také elektronické šipky a streetballový koš s míčem. K dispozici je i minigolf s jedenácti drahami. Děti se zabaví na hřišti s pískovištěm, skluzavkou a houpačkami, když se unaví běháním a skákáním, mohou si malovat křídami na velké tabuli. Večer se dá posedět v altánu s plynovým grilem nebo u venkovního krbu. Ubytovaní užívají veškeré vybavení a sportoviště zdarma.

Lesy v okolí penzionu lákají k pěší turistice i výletům na kolech, na svoje si přijdou houbaři a rybáři. Historické město Tábor, proslavené husitským hnutím, je vzdálené asi jen pět kilometrů. Je tady největší zoologická zahrada v jižních Čechách a unikátní Divadlo Oskara Nedbala se dvěma hledišti, obrácenými z různých stran k jednomu jevišti. Milovníky architektury potěší kruhová věž Kotnov s připojenou Bechyňskou branou, Stará radnice a pozdně gotický kostel Proměnění Páně. Místem pro osvěžením se stane vodní nádrž Jordán s osmnáct metrů vysokým vodopádem.