Je čas nachystat stany a karavany

Pandemie, která se rozšířila po celém světě, hodně změnila způsob cestování. Lidé, kteří nechtějí zbytečně riskovat, ale přesto touží poznávat nová místa, kraje i země, kupují stany a karavany. Toto vybavení jim poskytuje naprostou svobodu pohybu i soukromí, ve kterém budou jen oni se svými blízkými. A právě teď, v zimě, je nejvyšší čas myslet na to, jak stan, karavan nebo jiné vybavení na cesty vylepšit, zrenovovat nebo dovybavit.

Firma Plachtárna, která sídlí v Chrášťanech na Praze-západ, se věnuje zakázkové výrobě a je schopna vyhovět skoro všem přáním svých zákazníků. Vyrábí stanové předsíně ke karavanům, plachty na přívěsné vozíky, přepravní plachty na lodě, atypické stany, krycí plachty, závěsy, potahy slunečníků i kempingového nábytku. Stačí si rozmyslet, jaké máme na stan požadavky a potom zavolat do Plachtárny a nechat si svůj vysněný plátěný příbytek vyrobit. Stan se dá využít na rodinných výletech i sólo cestách, na zahradě i v extrémních podmínkách. Při výběru je důležité se se rozhodnout, kde a v jakých podmínkách budeme stanovat, jak často a s kým. Záleží také na tom, co je pro náš důležité, zda nízká hmotnost stanu nebo pohodlí. Velikost stanu vybírejte i s ohledem na svou budoucnost, protože pokud vaše děti odrůstají, budou si stan půjčovat na výlety s kamarády. Při častém přemisťování majitel stanu ocení jednoduchý způsob skládání a odolnost konstrukce, vyšší komfort zase zajistí dostatečně vysoký interiér a počet vstupů. Stan by měl mít také odolnou podlážku a funkční větrání. V neposlední řadě je důležitá i barva. Pokud se o stan dobře staráme, může nám vydržet řadu dlouhých let. To samé platí o kempingovém nábytku. Měl by plnit stejné funkce jako ten domácí. Konstrukce bývá z hliníku, textilní potahy lze přizpůsobit požadavkům a čas od času obnovit.

Plachtárna vyjde vstříc i zákazníkům, kteří potřebují krycí plachtu na bazén, na přepravní box pro koně, textilní stěnu k pergole nebo repliku historického stanu, případně plachtu na historický povoz.