Kvalitní a chutné maso z Rakovnicka

Kdo žije na vesnici, většinou poukazuje na to, že maso z doma chovaných zvířat chutná zcela jinak než to, které pochází z velkochovů a které nakupují lidé ve městě v supermarketech. Kdo by se chtěl o tomto tvrzení přesvědčit, má možnost odebírat maso od soukromých zemědělců. V obci Nový Dům na Rakovnicku sídlí rodinná farma Tatýrek, která svým zákazníkům celoročně nabízí velmi chutné a také zdravé vepřové a drůbeží maso z vlastního chovu.

Jaromír Tatýrek se chovu zvířat věnuje řadu let, má v tomto oboru bohaté zkušenosti a také skvělé výsledky, protože na jeho farmě je o zvířata velmi dobře postaráno. Jsou krmena kvalitní potravou, například prasata pouze šrotem bez jakýchkoliv příměsí. Důraz je kladen na dobrý zdravotní stav chovaných zvířat, cílem není maximální produkce masa, ale jeho kvalita. Zvířata nejsou nucena ke zvýšené konzumaci krmiv, mláďata jsou krmena mateřským mlékem. V krmivech pro prasata a drůbež jsou obsaženy všechny specifické živiny, které tyto živočišné druhy potřebují. Například v krmivech pro drůbež je minimálně 65 procent bílkovin a je jim přidávána i vláknina, která příznivě působí na trávení. Také rozmnožování zvířat je založeno na přírodních metodách, nepoužívají se formy umělého rozmnožování jako přenos vajíčka nebo hormonálně řízená ovulace. Zvířatům v chovu není způsobováná bolest, jsou chována v čistém prostředí, dostatek prostoru, přístup na čerstvý vzduch i k dennímu světlu. V chovu se nepoužívají žádné metody, které by zvířatům způsobovaly nepohodlí nebo stres.

Prasata se v Novém Domě prodávají v hmotnosti od 150 do 170 kilogramů, zákazníci si je mohou nechat řezníkem naporcovat i vykostit. Prodej drůbeže zahrnuje prodej kuřat, kachen, krůt, krocanů a hus. Krůty jsou k mání o hmotnosti od 13 do 15 kilogramů, krocani kolem 20 kilogramů. Stačí předem zavolat, poslat e-mail nebo vyplnit objednávkový formulář.