Pro pevnost a spolehlivost strojů

Více než 25 let se strojírenské výrobě věnuje česká společnost Ferostar se sídlem v Křižanově. Zabývá se kovoobráběním a výrobou per těsných, výměnných, a také klínků drážkových, vsazených a výkresových. Strojní vybavení firmy umožňuje provádět soustružení, frézování, rovinné broušení a dělení. Ferostar prodává i Woodruffova pera, která bývají označovaná také jako úsečková, kotoučová a segmentová.

Pera jsou strojní součástky, používané pro spojení hřídele s nábojem. Spojení slouží k přenosu kroutícího momentu mezi nábojem a hřídlem. Těsná pera mají drážky, vyfrézované v hřídeli a náboji. Vsazením do drážek dochází k pevnému, avšak kdykoliv rozebratelnému spojení hřídele s nábojem. Těsná pera se vyrábějí ze všech druhů klínové oceli, zaoblená i nezaoblená, s jedním koncem rovným a druhým zaobleným, a také s otvory pro odtlačovací šroub. Ve výrobním programu firmy Ferostar jsou i výměnná pera s jedním nebo dvěma přídržnými šrouby, se dvěma přídržnými šrouby a odtlačovacím závitem, s rovnými i zaoblenými konci. Klíny se vyrábějí buď drážkové s nosem nebo bez nosu, a vsazené.

Firma je schopna reagovat na každou potřebu zákazníka, například vyrobit z klínové oceli pera i nestandardních rozměrů podle výkresové dokumentace.

Výrobky se prodávají nejen po celých baleních, ale i po jednotlivých kusech. Lze je pohodlně naložit na kamiony nebo osobně vyzvednout v dobře dostupné provozovně, vzdálené jen 15 minut jízdy od sjezdu z dálnice D1 na Velké Meziříčí.

Ferostar také prodává klínovou ocel a nabízí volné výrobní kapacity za příznivé ceny- Zákazník má jistotu zodpovědného přístupu pracovníků v zavedené společnosti.

Firma Ferostar je držitelem certifikátu ISO 9001:2015, při výrobě zakázek striktně dodržuje kvalitu výroby a ručí za ni.