Jak vzniká skládací vana?

Už jste o ní slyšeli? Pokud nejste hasič, nebo průmyslový ekolog asi ne. Používá ji ale téměř celá Evropa a znají ji také v USA, Kanadě, Koreji.

Skládá se do tašky a během pár sekund je připravena k použití. Je z vysoce chemicky a mechanicky odolné technické tkaniny potažené PVC, vyztužené pevným plastem jen v bočních partiích, čímž je flexibilní, a přitom schopná stabilně jímat kapaliny. Samozřejmě je vybavena důmyslným kováním pro rychlé složení.

Komu slouží? Hlavně záchranářům, kteří hned poté, co se postarají o lidské životy, věnují se ochraně přírody, podzemních vod, případně kanalizačních stok, kam se nebezpečné tekutiny nesmí dostat. Například při dopravní nehodě začnou vytékat převážené tekutiny (nafta, kyseliny, nebo louhy) do příkopu. Hasič přispěchá s naší vanou a umístí ji tam, kde je možné alespoň část nebezpečných látek zachytit. Každý zbytečný litr v půdě ušetří jak peníze na dekontaminaci, tak samozřejmě omezí nebezpečí s tím spojená. Tak – na to to především je – a s tím jsme uspěli.

Neusnuli jsme ale na vavřínech a dál pracujeme na vývoji skládacích pomocníků pro záchranáře IZS.

Vedle záchytných skládacích van dodáváme na trh velkokapacitní nádrže (sloužící např. jako zásobníky vody používané při hašení požárů vrtulníkem za pomoci bambi vaků), speciální vany Cargo pro využití v průmyslu (konstrukce přesně obepínající paletu s uskladněnými barely nebo sudy), univerzální vany Unique (pod regály a stroje), velkoplošné vany Large (pro mytí a dekontaminaci nákladních vozidel a kamionů) a Heavy Duty (extrémně odolné vany pro dekontaminaci vozidel těžké vojenské techniky – tanků).

Pod značkou Eccotarp naleznete i další speciální produkty, např. posypové vozíky, kanalizační ucpávky, záchytné trychtýře, elektrické navíječe požárních hadic (rychle a bez námahy navinou až 4 600 m hadic na jedno nabití) a ochranné přepážky ET Flexi paravány ve variantách na stůl a do dveří (brání šíření kapénkové infekce).

Metal Arsenal je rodinná firma založená v roce 1992 v Lysé nad Labem nedaleko Prahy, která kromě precizní kovovýroby vyvíjí pod značkou ECCOTARP speciální skládací vany, nádrže a jiné produkty sloužící k ochraně životního prostředí.