Zabalí léky, sypké směsi i tekutiny

V oblasti balících služeb je pro zákazníky spolehlivým partnerem balírna Balmex. Poskytuje komplexní služby a balení na zakázku, s řadou svých klientů má uzavřené dlouhodobé kontrakty. Při sjednávání zakázek se snaží najít optimální řešení v co možná nejkratším termínu. Na základě zaslané poptávky vyhotoví konkrétní nabídku, s klientem vždy konzultuje nejvhodnější variantu.

Balírna Balmex používá kvalitní materiály, snaží se neustále zlepšovat poskytnuté služby a zkvalitňuje výrobu. Vyrábí ploché, hadicové, flowpack a doypack sáčky z flexibilní fólie jak na bázi PET, polypropylenu, tak papíru v různých kombinacích s hliníkovou a PE fólií. Zákazník se může domluvit na zpracování projektu od grafických podkladů až po výrobu prodejních displejů a přebalových kartonů. Balírna je do sáčků schopna plnit sypké směsi, tekuté výrobky i kusové zboží, má k tomuto účelu novou výrobní halu a dvě balící linky. Další možností je balení tablet, kapslí a kusového zboží do lékových dóz s indukčními svařovanými ochrannými foliemi pod víčkem. Ploché tvarové sáčky je možné vyrobit přímo na míru podle požadavku zákazníka. Při výrobě fólií balírna spolupracuje s tiskárnami po celé České republice. Dále vyrábí léková láhve, blistry na léky, zipové sáčky, sáčky s uzávěrem i skládaným dnem, flakony a láhve o objemu do 5 litrů. Pokud zákazník potřebuje odborné služby spojené s komplexním balením sáčků, a také doplňky stravy, tablet, kapslí, sypkých materiálů, tekutin, gelů a nutriční výživy, případně balením privátních značek výrobků pro supermarket, je v balírně Balmex na správné adrese. Služby balírny zahrnují skladování v kontrolovaných prostorech, mikrobiologický rozbor, expedici k zákazníkovi a kontrolu kvality ve všech procesech výroby.

Balírna dodržuje výrobní technologie, k balení využívá horizontální a vertikální linky, etiketovací zařízení, kontrolní automatické váhy a X-ray. Má certifikaci GMP. ISO9001, HACCP, BIO, provádí zkoušky mikrobiologické čistoty výrobku. Velký důraz klade na dodržování provozní, strojní a osobní hygieny, pracoviště se pravidelně uklízí, pracovníci při práci používají pracovní oděvy, pokrývky hlavy a rukavice. Stroje se při změně produktu čistí a dezinfikují.