Žulu na náhrobek, do koupelny i do kuchyně

Někteří lidé si kamenické práce spojují zejména s náhrobními deskami a pomníky na hřbitovech. Petr Kalus z Halenkova na Zlínsku vás však přesvědčí, že jeho nabídka je mnohem širší a žula se dobře vyjímá nejen na náhrobku, ale také v kuchyni v podobě pracovní desky, v luxusní koupelně, na parapetu, krbu, domácím baru, odkládacím stolku nebo schodech. Tento přírodní materiál má skvělé využití a kdo si ho oblíbí, rozhodně nebude litovat. Vzorník žuly je toho dostatečným důkazem. Nejde jen o klasickou strukturu v podobě bílých, černých a hnědých bodů, lze tady najít i mnohem atraktivnější vzory s převládající růžovou, černou, modrou, zelenou nebo dokonce červenou barvou.

V oblasti hřbitovních prací Petr Kalus nabízí kompletní výrobu pomníků, a také opravy a rekonstrukce stávajících pomníků. Náhrobky projdou povrchovou úpravou, kameníci do nich precizně vysekají nápisy, kříže i jiné symboly. Na náhrobky lze na přání zákazníka upevnit různé doplňky jako svítilny, vázy, skříňky z nerezu, kříže, květiny a plastiky z bronzu. Náhrobek může být ozdoben i portrétem zemřelého. Výsledkem je důstojné místo odpočinku, kam může přicházet vzpomínat celá rodina.

Žula je velmi odolným a atraktivním materiálem, který najde uplatnění v interiéru rodinných domů nebo kanceláří. Při práci na kamenné kuchyňské desce odpadá manipulace s různými krájecími podložkami, protože nůž, vykrajovací formičky ani jiné kuchyňské pomůcky žulu nepoškodí. Na desku se dají bez obav odkládat horké hrnce a plechy. Přitom je žula zcela nenáročná na údržbu, stačí desku dobře umývat běžným saponátem. Nádherně se žula vyjímá i v koupelně, kde do ní lze zasadit umývadla, na krbu nebo baru v obývacím pokoji. Kámen je možné kombinovat se dřevem a nechat si vyrobit originální jídelní stůl, noční nebo odkládací stoleček s kamennou deskou.

Firma Petra Kaluse nabízí práce i pro zahrady a okolí domu, kam může dodat schody, parapety, obklady, dlažbu, kašny, lavičky nebo sochy z přírodního kamene. Takové výrobky jsou takřka nesmrtelné, po čase se dají renovovat.