Na změnu profese není nikdy pozdě

Trh práce je proměnlivý a práce, která se v době našeho mládí zdála být perspektivní, už taková v současné době není. Také se nám mohlo stát, že jsme svoje síly věnovali studiu oboru, který nás až tolik nebaví. Co s tím? Není třeba věšet hlavu, skoro každá situace má svoje řešení, i v dospělém věku lze změnit profesi.

Vzdělávání dospělých se věnuje společnost Beauty School Praha. Nabízí rekvalifikační vzdělávací kurzy, akreditované ministerstvem školství, spolupracuje s kvalitním lektorským sborem, má vypracovaný speciální výukový materiál a vyučuje ve velmi příjemných učebnách kousek od Karlova náměstí. Spolupracuje s úřady práce, uchazeči se mohou hlásit do kurzů kosmetička, kadeřnice, manikérka, pedikérka, kuchař, sportovní masér, chůva, lektor, aranžování květin a vizážistika. Kurzy probíhají intenzivní nebo kombinovanou formou, o pracovních dnech nebo i o víkendech. V rámci nich se účastníci učí teorii, po níž následuje praxe. Jsou určeny pro malé skupinky od dvou do osmi osob, po ukončení kurzu absolventi dostávají osvědčení o absolvování a o složení profesní zkoušky. S tímto osvědčením lze žádat o živnostenský list a začít v oboru podnikat. Kromě rekvalifikačních kurzů nabízí Beauty School i doškolovací kurzy, které jsou určeny pro ty představitele konkrétních profesí, kteří se chtějí ve svém oboru zdokonalit a získat nové dovednosti. Kurzy jsou na objednávku a jsou určeny jak pro kadeřníky, tak pro maséry a kosmetičky. V jejich průběhu se lze naučit například lash lifting, lash botox, mikromasáž očního okolí i prodlužování vlasů.

Svoje zkušenosti studentům předává majitelka školy Mgr. Izabela Sýkorová a členky jejího týmu PhDr. Leona Paulová, PhDr. Mgr. Lucie Dvořáková a Ing. Anna Petrániová, specialistky na výživu, Mgr. Silvia Lacová, lektorka kurzu Kosmetička, Eva Krupová, majitelka kadeřnického salonu a specialistka na moderní účesovou tvorbu. Do tajů koloristiky a vizážistiky studenty zasvětí Melisa Mikulecová, do nehtové modelace Kaludia Haak.