Proč je parní lázeň tak oblíbená

Pokud pro své zdraví opravdu chcete udělat něco zásadního, začněte pravidelně navštěvovat parní lázně. Nejen že pomáhá k uvolnění ztuhlých kloubů, ale přispívá k obnově pokožky a vyplavuje z těla všechny toxiny.

Přístup do parní lázně umožňuje většina bazénových komplexů. Narozdíl od finské sauny bývá tento vstup zdarma. A jaké jsou přesné výhody parní lázně?

  • zlepšuje pleť a stav pokožky
  • snižuje stres, odbourává depresi
  • uvolňuje svaly i klouby
  • zvyšuje průtok krve a pomáhá ke zrychlejí metabolismu

Všichni si občas zasloužíme, aby bylo naše tělo hýčkáno. Do parní lázně se mnohdy přidávají směsi olejů, které ještě více utvářejí onu magickou atmosféru. Základním principem páry je pocení. Tělo tak ztrácí vodu, a to znamená, že ztrácí také na hmotnosti. Pára je tedy vhodná i pro ty, které trápí pár kilo navíc.

Využijte parní lázně především v zimním období. Krásně vás prohřejí a jejich klima přispěje k vaší celkové pohodě. I oceňovaný lékař Hippokrates ke svému léčení využíval sílu páry. Horká lázeň dosahuje až 50°C, což je ideální pro léčbu zápalu plic a rýmy. Pokud lázně navštívíte alespoň dvakrát za týden, garantujeme vám silnější zdraví a odolnost proti nejčastějším nemocem.