Čistit si zuby správně a dvakrát denně

Strach z ošetření zubů nemají pacienti MUDr. Ivany Ambrozové z Brna, naopak si chválí pohodovou atmosféru, pečlivost a ochotu lékařky, krátké objednací lhůty i příznivé ceny za placené zákroky. Podle nich tvoří lékařka se svou zdravotní sestrou dokonalý pracovní tým, který zvládá vše na jedničku. V ordinaci na Makovského náměstí obě pracují denně od osmi do dvanácti hodin, v pátek do půl desáté.

Zubní ordinace Brno poskytuje komplexní péči v rámci záchovné a estetické stomatologie. MUDr. Ivana Ambrozová klade důraz na prevenci onemocnění zubů a ústní dutiny. Při pravidelných prohlídkách svým pacientům zuby pečlivě prohlíží a v případě potřeby dělá rentgenové snímky, které dokáží odhalit i malé kazy. Vznik kazu souvisí s narušením zubní skloviny působením kyselin, obsažených nejen v jídle a pití, ale především v bakteriích zubního plaku. Plak se na zubech usazuje především na těch místech, která se obtížně čistí. Jde o zubní krčky a rýhy na žvýkacích plochách zubu. Rozvoj zubního kazu bývá také rychlejší u zubů s obnaženými krčky, kde vzniká na místech s chybějící odolnou sklovinou. Plak se z ústní dutiny dá odstranit, ale předpokládá to perfektní péči, jejímž základem je správné a pravidelné čištění zubů minimálně dvakrát denně.

Když se kaz neošetří včas, rozšiřuje se proniká hlouběji do zubu, může se dostat až k nervu a pokud ho infikuje, je nutné ošetřit kořenové kanálky. Vzniká poměrně dlouho, obvykle v řádu několika měsíců. Kdo se o zuby začne zajímat až tehdy, když ho bolí, musí počítat s léčbou, která je mnohem náročnější než prevence. K zubnímu lékaři je proto dobré chodit jednou za půl roku.

Pacienti MUDr. Ivany Ambrozové se nemusejí bát ani složitějších a bolestivějších zákroků, protože používá lokální anestezii, která dělá výkon bezbolestným a komfortním. Zbývá dodat, že lékařka přijímá dospělé pacienty, registrované u všeobecné, vojenské, oborové a české průmyslové zdravotní pojišťovny a také pojišťovny ministerstva vnitra.