Léčení po nemoci covid v Luhačovicích

Nosným programem Lázeňského léčebného domu Praha je léčení pacientů pro zdravotní pojišťovny na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči. Luhačovice jsou díky minerálním pramenům a klimatickým podmínkám skvělým místem pro léčení nemocí onkologických, oběhového ústrojí, například ischemické choroby srdeční a stavů po infarktu myokardu, nemocí trávícího ústrojí, dýchacího ústrojí jako je astma a chronická bronchitida a rovněž cukrovky Aktuální nabídku rozšířil program pro ty, kteří prodělali onemocnění covid a mají potíže s dýcháním. Příznivý vliv má léčení v Luhačovicích také na nemoci nervové, například na obrnu lícního nervu a roztroušenou sklerózu, na nemoci pohybového ústrojí, šlach, úponů, svalů a mimokloubní revmatismus. Pro samoplátce jsou připraveny edukační a víkendové pobyty, speciální programy pro osoby s hlasovou námahou, bolestí zad, zápěstí a krční páteře, rekondiční, wellness pobyty a programy pro seniory.

Lázeňský dům Praha leží v Pražské čtvrti, je komplexem vzájemně propojených tří domů, a to vstupní halou, recepcí a velkým sálem. Pokoje pro jednu až čtyři osoby mají vlastní sociální zařízení. Lázeňská jídelna s barem má kapacitu 96 míst, cukrárna 26 míst. V létě mohou hosté využívat venkovní zahrádku s 80 místy a plochu s lehátky na slunění. Odpočívat lze i na terasách a na posezení u rybníčku.

Uvnitř komplexu jsou dvě pítka, a to s minerálním pramenem VIOLA, využívaným k pití, kloktání a inhalacím, a s pramenem MARIE. Dále jsou tady salonky pro různé společenské akce, velký sál, posilovna, tělocvična, prostor pro stolní tenis, fotbal a kulečník. Krytý bazén slouží k rehabilitačnímu cvičení i relaxačnímu plavání, voda v něm je ošetřena ozónem a neobsahuje žádné chemikálie. Pacientům je k dispozici chodník se střídavě teplou a studenou vodou, vířivka, vodní rotoped a finská sauna. Všechny procedury, elektroléčba, parafin, voskové a rašelinové zábaly, podvodní masáž, perličkové, přísadové a minerální koupele, jsou pod jednou střechou, lázeňští hosté nemusejí nikam docházet. Asi 150 metrů od lázeňského domu je sportovní areál s minigolfem, tenisovými kurty a dráhovým kulečníkem. Po pěší zóně Jurkovičovy aleje se dá projít až k přehradě, v zimě se dá lyžovat a chodit na běžkách.

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Množství lesů, krásná příroda a absence průmyslu zaručují v této oblasti Bílých Karpat vzácnou čistotu ovzduší.

 

.