Lehátka do ordinací, na rehabilitaci a transport

Třeboňská firma RESI s. r. o. byla založena v roce 1998, v současné době vyrábí lehátka pod registrovanou výrobní značkou Jordan. Původně vyráběla manipulační stoly pro rehabilitaci, fyzioterapii a příbuzné obory. Výrobky vlastní konstrukce si brzy získaly oblibu u zákazníků a výrobní program firmy byl rozšířen o další typy lehátek, například pro gynekologii, osteopatii, pro transfuzní stanice a pro transport nemocných. V současné době se v Třeboni vyrábí kolem padesáti typů lehátek ze dřeva i kovu, na ruční, hydraulický a elektrický pohon i jednoduchá rehabilitační lehátka bez pohonu. Nabídka firmy zahrnuje i rehabilitační a cvičební pomůcky a doplňkový nábytek. Nábytek je určený do ordinací a rehabilitačních center. Jde o stoličky, židle, otočná křesla, levice do čekáren, zástěny, schůdky, bradla a trakční klece. Zákazníci si jistě vyberou i v sortimentu rehabilitačních pomůcek jako jsou odborné knihy, cvičící míče, žíněnky, ribstoly a další předměty.

Lehátka od firmy RESI nakupují lékaři a fyzioterapeuti do svých ordinací, a také fakultní nemocnice. Lehátka jsou vhodná pro různé účely. Vyšetřovací lehátka jsou zpravidla pro polohu vleže, dají se však i nastavit na konkrétní výšku nebo umožňují zvednout zádovou část. V nabídce jsou také křesla pro vyšetřování pacienta vsedě a pololeže, určená do ordinací ORL. Lehátka mají stabilní konstrukci a lékaři na ně mohou uložit pacienty i pro náročnější chirurgické zákroky. Speciální řada se hodí na cvičení Vojtovy metody a na gynekologická vyšetření. Pro masáže zad je je připravené okénko v hlavové části.

Lehátka zajišťují dostatečný a bezpečný prostor pro účinnou práci s pacientem, pro manipulaci při úkonech a rovněž uložení a sestoupení z lůžka. Plocha lůžka je potažena kvalitním materiálem vysoce odolným proti mechanickému zatížení, vodě a působení masážních emulzí.