Terapeutické hudební nástroje nejvyšší kvality aneb Když hudba léčí

Duší projektu Léčivé Nástroje jsou otec a syn, milovníci hudby a jejích terapeutických vlastností. Ivo Sedláček je světově proslulým hudebníkem, muzikoterapeutem a odborníkem na hudební nástroje, jeho syn Pavel Sedláček je považován za jednoho z nejpozoruhodnějších světových hráčů na handpany. Firmu doplňuje tým vstřícných pracovníků, kteří se starají o maximální spokojenost zákazníků. Rodinná společnost provozuje ověřený internetový obchod s léčivými hudebními nástroji a také showroom v Jablonci nad Nisou, kde si můžete všechny nástroje před koupí vyzkoušet a prohlédnout.

Kvalitní hudební nástroje dodává česká společnost například do škol a školek. Není žádným tajemstvím, že děti milují hudbu, a ještě raději se do ní aktivně zapojují. Hra na rozličné hudební nástroje rozvíjí jejích kreativitu, inteligenci a schopnost komunikace. Do škol se hodí především menší nástroje jako je kalimba, xylofon, zvonkohry, perkuse, bubny či chřestítka, které jsou k dostání jak samostatně, tak ve výhodných sestavách. Pro menší děti jsou ideální volbou hudební zvířátka nebo barevné nástroje. Na internetovém obchodě i v showroomu naleznete pestrou paletu strunných, kovových, dechových i dalších léčivých nástrojů. Klasické strunné nástroje vyžadují roky intenzivního tréninku, oproti tomu terapeutické nástroje se harmonicky rozezní pouhým dotykem. V muzikoterapii se nejčastěji využívají jednoduché lyry či kantele, k oblíbeným léčivým nástrojům se řadí také indická tanpura nebo středověký nástroj psaltář. V nabídce dechových nástrojů naleznete meditační flétny, panovy flétny, klasické zobcové flétny či flétny dvojité, malované okaríny i mnoho dalších alternativ.

Pro hlubokou relaxaci se hodí tibetské mísy, které patří k univerzálním terapeutickým nástrojům. Prodávané kousky jsou pečlivě vybrány, aby se vyznačovaly nejvyšší kvalitou a nejlepším zvukem, k dostání jsou himalájské mísy i unikátní sestavy navzájem sladěných tibetských mís. Kromě prodeje samotných léčivých hudebních nástrojů je možné zarezervovat si lekci hry na handpan s nadaným Pavlem Sedláčkem nebo léčivou hudební terapii s Ivo Sedláčkem. Pro jednotlivce i skupiny lze po domluvě zorganizovat celou řadu kurzů či seminářů doplněných například koncertem.