Česká rodinná firma je předním výrobcem nízkoenergetických dřevostaveb

Dřevostavby jsou rok od roku oblíbenější, a není se čemu divit, neboť jsou díky rychlému vývoji stále kvalitnější a odolnější. Největšími výhodami dřevostaveb jsou jejich nižší pořizovací cena a krátká doba výstavby, dřevostavby se ale pyšní také výbornou tepelnou izolací, dlouhou životností a minimálním dopadem na životní prostředí. Mezi nejvýznamnější regionální výrobce dřevostaveb se řadí česká rodinná firma RYKOS, s.r.o. Společnost působí na trhu více než 30 let, během kterých doladila své produkty k dokonalosti. Firma nabízí širokou škálu produktů, zahrnující dřevěné výrobky od roubenky až po truhlík na zahradu.

Firma RYKOS se specializuje především na výrobu kvalitních dřevostaveb, ať už rodinných domů či zahradních chat, kromě toho si ale poradí i s rekonstrukcí stávajících či historických staveb. Po dohodě lze některé existující stavby navštívit, a můžete si tak nejen prohlédnout exteriér i interiér dřevostavby, ale také se pobavit s jejím majitelem. Zruční řemeslníci vyrábí z vysoce kvalitních materiálů také přístřešky pro auta nebo nářadí a doplňky na zahradu, například altány, pergoly, ploty a branky nebo zahradní nábytek. K výrobě dřevostaveb využívá RYKOS převážně smrkové dřevo od spolehlivého dodavatele, se kterým spolupracuje už čtvrt století. Smrkové dřevo je odolné, málo náchylné k praskání, a navíc vhodné k povrchovým úpravám.

V nabídce společnosti najdete jak dřevostavby roubené z masivních materiálů, tak sendvičové s různými druhy vnějšího opláštění. Veškeré dřevostavby z dílny RYKOS splňují parametry nízkoenergetických domů. V katalogu, dostupném na internetových stánkách Rykos.cz, najdete 15 typů dřevostaveb, od menší chatky, přes působivé nadstandardní chaty až po rodinné domy. Vnitřní uspořádání stavby, stejně tak i její vnější rozměry, lze upravit podle individuálních potřeb zákazníka. Stavby jsou zatepleny minerálními izolačními materiály, které se vyznačují prodyšností, nehořlavostí a vynikající zvukovou izolací. Podlahy jsou vyrobeny ze smrkového dřeva v kombinaci s dlažbou, kterou si vybírá zákazník dle svého vkusu. Veškeré obytné dřevostavby jsou opatřeny EURO okny a dveřmi. Realizace dřevostavby na klíč trvá pouhé 3 měsíce, po kterých můžete začít s radostí stěhovat.