Vzduch ohřívat i ochlazovat

Česká společnost EBOG CV vznikla v roce 1989, její specializací byla od počátku vzduchotechnika. Součástí služeb se staly také dodávky a montáž klimatizace. EBOG CV sídlí v Chomutově, ale za zákazníky jezdí kamkoliv v České republice.

Vzduchotechniku nabízí na klíč. Pracovníci firmy vyjedou k zákazníkovi, zjistí, jaký typ vzduchotechniky by byl do konkrétního prostředí nejvhodnější, zpracují projekt, zajistí podklady pro stavební povolení, zpracují prováděcí projekt, vyrobí všechny potřebné komponenty včetně potrubí a vzduchotechniku namontují. Při montáži firma věnuje velkou pozornost tepelné a požární izolaci vzduchotechnického potrubí, aby bylo bezpečné. Součástí montáže vzduchotechniky je i její seřízení. Zákazník nemusí mít obavy ani z údržby a případných oprav, protože EBOG CV poskytuje i servis, a to jak záruční, tak pozáruční.

Firma EBOG CV vzduchotechniku dodává nejen do nově budovaných objektů a prostor, věnuje se i poměrně složité problematice, jakou je vzduchotechnická rekonstrukce historických budov.

Úkolem vzduchotechniky a klimatizace v místnostech i celých objektech je udržovat kvalitní a příjemný vzduch. Vzduchotechnika vzduch upravuje, podle potřeby ohřívá nebo ochlazuje, odvlhčuje nebo zvlhčuje. Záleží na potřebách objektu. Klimatizace oproti tomu slouží převážně k ochlazení vzduchu. V některých objektech jsou vzduchotechnika a klimatizace nutností. Je to především tam, kde díky výrobě vzniká nekvalitní vzduch, a také tam, kde se sdružuje velké množství osob, jako jsou restaurace, obchody nebo rozlehlé kancelářské prostory. Vzduchotechnika nekvalitní vzduch odvětrává a odsává, případně odvádí pryč. Vytápění zajišťuje tak, že do místnosti přivádí teplejší vzduch a vyměňuje špatný za čerstvý. Klimatizace teplý vzduch z místnosti odvádí a stávající prostředí ochlazuje.