Autodoprava s vlastním zázemím a sklady

Tisíce najetých kilometrů mají za sebou každoročně řidiči firmy Kouba trans. Vznikla v roce 1993, tehdy pod jménem Autodoprava Kouba. V roce 2005 se změnila na společnost s ručením omezeným a dostala nový název Kouba Trans. Pracuje podle normy ISO 9001 a od roku 2015 sídlí v nově vybudovaném areálu ve Zdicích u Berouna.

Společnost Kouba Trans má ve svém vozovém parku 185 tahačů značek Mercedes, Volvo, DAF, Scania a Iveco, 230 plachtových návěsů s kapacitou 100 metrů krychlových, deset plachtových návěsů o ložném objemu 85 metrů krychlových a deset velkoobjemových souprav. Tahače běžně přepravují 33 až 38 plně naložených palet. Nákladní vozidla brázdí silnice nejen České republiky, ale i dalších evropských států. Protože jsou na ně kladeny vysoké nároky, zejména pokud jde o technickou způsobilost, vozový park se stále obnovuje. Vozidla jezdí pro firmu Kouba Trans maximálně pět let, po této lhůtě jsou nahrazena novými a modernějšími modely. Všechny nákladní vozy splňují velmi přísné emisní limity norem Euro 5 a Euro 6.

Firma Kouba Trans zajišťuje i dopravu potravin a dalšího zboží, které se rychle kazí v teple a musí být převáženo v odpovídajících podmínkách. K tomuto účelu slouží osmdesát chladírenských návěsů, na jejichž ložnou plochu se vejde až 33 palet frigo. Objemné náklady jsou převáženy také na padesáti vozech s užitnou hmotností od tří do dvanácti tun. Pod jejich plachtami bývá až dvacet palet. Protože si zákazníci ve Zdicích u Berouna často objednávají i rychlou přepravu, jezdí pro Kouba Trans také patnáct expresních dodávek a deset expres pick-upů. Tyto dodávky vozí běžný i chladírenský náklad o hmotnosti kolem jedné tuny, jsou rychlé, pohyblivé a zboží dopraví na místo určení ve velmi krátkém čase. Pick-upy jsou určeny pro přepravu méně objemného zboží, umístěného maximálně na dvou paletách.

Společnost Kouba Trans má vlastní autoservis, kde se provádí diagnostika, karosářské práce a příprava vozidel na STK, čerpací stanici pohonných hmot a sklady se zakládacími regály o ploše 1000 metrů čtverečních. Skladování a služby  autoservisu jsou poskytovány i veřejnosti.