Country restaurace na pražských Vinohradech

restaurace u vodárny, vodárna

Restaurací jsou v Praze desítky, ale najít takovou, kde si můžete dát pozdní snídani, polední menu za velmi příjemnou cenu, specialitu na večeři a odejít až těsně před půlnocí, není tak úplně snadné. A ta, kterou vám chceme představit, navíc hostila řadu významných osobností.

Jídla pro gurmány

Majitelé restaurace podnikají v oboru už od roku 1995 a dokáží vytvořit takové prostředí, že se k nim spokojení zákazníci často a rádi vracejí. Nabízí jídla české a evropské kuchyně, velmi lákavá je už polední nabídka. V ní je nejen polévka a hlavní jídlo, ale také dezerty, saláty a tradiční chuťovky k pivu. V hlavních jídlech si vybere opravdu každý, milovníci klasiky, minutek, ale i bezmasých dietních pokrmů. V jídelním lístku nechybí zvěřina, králík a další speciality šéfkuchaře.

Prostor pro rodinné oslavy

Za pěkného počasí je otevřená zahrádka s kapacitou čtyřiceti míst. Restaurace má také dva salonky pro pořádání oslav, firemních večírků, abiturientských srazů, soukromých a jiných společenských akcí. Ti, kteří chtějí oslavu uspořádat doma nebo ve firemních prostorách, mají možnost si domluvit catering podle jejich vlastních představ.

Hudební večery

Velké pozornosti se těší Club koňské historie, který má v restauraci pravidelný program. Několikrát do měsíce se tady scházejí milovníci country, folku, jazzu a rocku, aby si poslechli písničky svých oblíbených kapel a zpěváků. Je z čeho vybírat, program je naplánovaný až do konce prosince.

A kde se tak zajímavá restaurace nachází? Na Vinohradech, v Korunní ulici 75 a nese název Restaurace U vodárny. Začátkem minulého tisíciletí sem chodíval spisovatel Jaroslav Hašek, malíři Josef Lada a Otakar Kubín, později také politici Eduard Drobílek, Bohumír Šmeral a další. V meziválečném období tady měli svůj stůl herci Vinohradského divadla. V současné době se restaurace podílela na předávání cen Thalie, chystala občerstvení na mezinárodní konferenci Fyzikaplazma, premiéry českých filmů, vernisáže, plesy v prostorách Pražského hradu i akce Evropské unie.