Komplexní služba ve zpracování plechů

Nosným pilířem výroby firmy Las – pro s. r. o. je zakázkové řezání laserem a ohraňování. Tato firma vznikla v roce 2008 na jižní Moravě, jejím cílem je poskytovat služby v oblasti zpracování plechů. Na základě požadavku klientů svoje služby rozšířila o další technologie tak, aby byla schopna nabídnout komplexní službu.

V současné době má Las-pro, která sídlí v obci Bukovinka nedaleko Křtin, provozovnu v Industry parku v Rousínově na výměře 4.500 metrů čtverečních. Řezání laserem provádí na čtyřech přístrojích značky Amada, jako jedna z mála firem v ČR vlastní dva fiber lasery ENSIS 6000 W. Od značky Amada má i ohraňovací lisy. K pěti strojům různých velikostí se používají různé nástroje, což umožňuje dělat i ty nejsložitější tvary. Největší délka ohraňovaného dílu může být 3000 milimetrů, maximální tlak 220 tun. V zámečnické dílně je několik vrtaček různých velikostí, od stolní sloupové až po radiální vrtačku MAS VO32. Provádí se tady frézování, závitování, zahlubování, nastřelování šroubů a sloupků, lisování matic a další činnosti. Kromě toho společnost vlastní pásovou pilu pro řezání trubek, pásovin a kulatin, CNC vertikální obráběcí centrum, nabízí svařování metodami MIG/MAG a TIG, broušení suchou cestou a omílání mokrou cestou s následným sušením. Novinkou je 3D tisk prototypů, výrobků a dílů na tiskárnách PRUSA MK3.

Společnost usiluje o dlouhodobou prosperitu, produkty zhotovuje v souladu s příslušnými specifikacemi, právními předpisy a při nákladech, dovolujících tvorbu zisku. Jejím cílem je dodávat zákazníkům lepší produkty a služby než konkurenti. Systém managementu je ve firmě vybudovaný dle standardu ISO 9001, velká pozornost je ve výrobě věnována kvalitě, vše směřuje k dosažení co nejmenšího výskytu chyb. Veškerá činnost nese záruku šetrnosti k prostředí, vstupní materiály a energie jsou využívány co nejefektivněji. Všichni pracovníci společnosti jsou povinni plnit svoje úkoly přesně, včas, znají dodavatele a zákazníky své práce.