O vozech TATRA vědí skoro všechno

Běžnými, středními a generálními opravami motorů nákladních automobilů značek Tatra, Liaz, Avia, Zetor, V3S a dalších ve všech modifikacích se zabývá firma Miloslav Stodulka z Vítkova na severní Moravě. Prodává také náhradní díly a díky dlouholetým zkušenostem v oboru si poradí prakticky se všemi problémy. Motory Tatra a Liaz  dodává po generální opravě nejen do opraven a servisů, ale také ke konečnému zákazníkovi.

Majitelé vozidel Tatra a Liaz si mohou ve Vítkově nakoupit náhradní díly, objednat si honování válců Tatra, úhlování ojnic, broušení a vyvažování klikových hřídelí Tatra a Liaz na digitálním vyvažovacím stroji, případně broušení setrvačníku a přítlačných talířů na vozy zmíněných značek. Miloslav Stodulka provádí i opravy hlav a má k dispozici repasované hlavy na motory Tatra a Liaz.

Firma se zabývá také opravami převodovek nákladních automobilů a autobusů všech značek, a to jak manuálních, tak i automatizovaných. Do Vítkova se mohou obracet majitelé značek ZF, Eaton, Mercedes, Scania, Volvo, Renault, Tatra, Iveco, MAN, DAF a dalších.

Vzhledem k tomu, že firma opraví okolo 150 kusů motorů ročně, má proto mnoho typů motorů skladem.

Zákazníky firmy je nejen kompletní dealerská síť Tatra, ale také přední výrobce lokomotiv a drážních vozidel CZ LOKO, a.s., Správa železnic, Klub železničních cestovatelů (KŽC Doprava), Správa a údržba silnic, Železnice Slovenskej republiky, Detská železnica Košice – Doprava, s. r. o. a mnoho dalších. Zákazníkem byla také cestovní kancelář Adventura. Právě pro ni Miloslav Stodulka provedl generální opravu motoru Tatrabus poté, co se vozidlo na Islandu potopilo do desetimetrové hloubky.