Ohňostroje Ignis Brunensis: Kdy budou a odkud je pozorovat?

Ohňostroje Ignis Brunensis

Legendární přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis po roce opět rozzáří brněnskou oblohu. Každoročně se světelnou podívanou kochají tisíce lidí. Stojí Ignis Brunensis za návštěvu? Kdy budou ohňostroje v Brně v roce 2024? A odkud na ně budete mít nejlepší výhled?

Co je to Ignis Brunensis?

Plamen Brna – tak zní překlad latinského názvu přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, která se koná už od roku 1998. V červnu 2024 se v Brně uskuteční již 27. ročník mezinárodní soutěže uměleckých ohňostrojů. Velkolepé ohňostroje a dronové světelné show tradičně doprovází pestrý kulturní program pro děti i dospělé. Soutěž světové ohňostrojové špičky probíhá přímo na hladině Brněnské přehrady, kterou obklopují travnaté pláže a stánky s voňavým občerstvením.

Přehled termínů ohňostrojů Ignis Brunensis

Letos se mohou diváci těšit na čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou, kterou živě vysílá brněnské Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM. Postupně se představí ohňostrojové špičky z Česka, Německa, Slovenska a Rakouska.

1. červen 2024

Festivalové zahájení se odehraje první červnovou sobotu na Brně-jihu. Úvodní ohňostroj, který připadá na Den dětí, je věnován jak nejmenším, tak všem ostatním věkovým kategoriím. Působivou přehlídku ohňostrojů hudebně doprovodí populární skupina Mirai.

Ohňostroje Ignis Brunensis

8. červen 2024

V sobotu 8. 6. 2024 se v soutěži uměleckých ohňostrojů představí domácí Česko s poctou ohňostrůjci a spoluzakladateli festivalu Ivanu Martinkovi. Před samotnými ohňostroji se můžou diváci těšit na dronové světelné představení. Letos je připraveno rekordních 250 dronů, které nad Brněnskou přehradou vytvoří za hudebního doprovodu animovanou show „Jsme Evropa“ věnovanou letošnímu 20. výročí vstupu Česka do EU. Dronová show začíná okolo 22. hodiny, ve 22:30 následuje soutěžní ohňostroj.

12. červen 2024

Ve středu 12. 6. rozzáří oblohu i hladinu Brněnské přehrady ohňostroje z Německa.

15. červen 2024

V sobotu 15. 6. představí své umělecké ohňostroje Slovensko s Českem, také tuto show obohatí 250 svítících dronů. Kromě ohňostrojů, světelné show a bohatého občerstvení si na „Pryglu“ letos přijdou na své také milovníci piva. V pátek a v sobotu 14. a 15. 6. se totiž v Přístavišti Bystrc konají slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte. Návštěvníci mohou ochutnat přes 40 druhů piva od řemeslných minipivovarů ze všech koutů Česka.

V cca 22:00 začne dronová světelná show „Voda je život“. Ve 22:30 následuje ohňostroj Česko + Evropa.

19. červen 2024

Poslední letošní ohňostroje proběhnou pod taktovkou rakouských pyrotechnických špiček.

Odkud Ignis Brunensis pozorovat

Ohňostroje a dronové show se odehrávají přímo nad hladinou Brněnské přehrady. Veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou na plážích, březích a v okolí Brněnské přehrady pro diváky zdarma.

Nejlepší výhledové plochy jsou kolem jižní části přehrady – Přístaviště, Sirka, Kozí horka nebo Sokolské koupaliště.  Na ohňostroje a dronové show se vydejte včas, nejlépe veřejnou dopravou, abyste se vyhnuli kolonám a zdlouhavému hledání parkovacího místa.  Na Brněnskou přehradu se dostanete tramvají č. 1 a P1 z Hlavního nádraží nebo linkou č. 3, P9 a 10 z České. Doprava na linkách 1, 3, 30 a 50 bude cca od 19 hodin posílená.

Ohňostroje Ignis Brunensis 2024

Čekání na začátek show vám zpříjemní desítky stánků s lahodným občerstvením a nápoji všeho druhu i lunaparkové a zábavní atrakce. Ohňostroje jsou odpalované za každého počasí, u dronových show může dojít ke změnám při silném větru a dešti. Tradičně je připravena také komfortní placená zóna – ozvučená RegioJet tribuna k sezení.