Proč svěřit správu bytů profesionálům?

Zajistit plynulý a efektivní provoz bytového domu není jednoduchý úkol. Profesionální správa bytů vám může ulehčit život a zajistit, že vaše nemovitost bude vždy v dobrých rukou. Co všechno správa bytů zahrnuje a jaké výhody vám může přinést?

Co zahrnuje správa bytů?

Profesionální správa bytů obvykle zahrnuje široké spektrum služeb, zejména:

1. Účetní a ekonomické služby jako je vedení účetnictví, vyúčtování nákladů spojených s provozem bytu a správa úvěrové agendy.

2. Technické služby zabezpečují řádný provoz domu a pozemku. Zahrnují především revize technických zařízení a zajištění rekonstrukcí a oprav. Havarijní služby zajišťují rychlé řešení případných problémů.

3. Právní a organizační služby zahrnují poradenství v oblasti bytového spoluvlastnictví a přípravu smluv, ale také náročnou organizaci shromáždění vlastníků.

Proč se spolehnout na odborníky?

Profesionální správa bytů vám v první řadě ušetří čas a nervy ztracené řešením náročné administrativy a technických problémů. Díky odborné správě máte vždy jistotu, že váš bytový dům bude fungovat a vypadat dobře, a že jeho hodnota neklesne. Správce bytu navíc zajistí optimalizaci rozpočtu, pomůže najít úspory a nastaví výhodné smlouvy s dodavateli energií. Nezávislá organizace shromáždění vlastníků zase pomáhá předcházet případným sporům mezi jednotlivými vlastníky a nájemníky bytů.

Spolehlivý partner při správě bytu

Stavební bytové družstvo Sever, založené v roce 1965, se pyšní dlouholetou zkušeností a odborností v oblasti správy nemovitostí, především bytových domů. V současnosti spravuje více než 11 000 bytových a nebytových jednotek v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a okolí. Družstvo se zaměřuje na správu domů v majetku společenství vlastníků, malých bytových družstev, obcí a měst. SBD Sever zajištuje komplexní účetní a ekonomické služby i technické služby zahrnující provoz domů, revize technických zařízení, organizaci rekonstrukcí a oprav či nepřetržitou havarijní službu. Samozřejmostí je i právní poradenství v oblasti bytového spoluvlastnictví, příprava smluv a sledování legislativních změn.

Protože stále více společenství vlastníků má problém ze svých řad vybrat členy výboru nebo předsedu společenství, významně roste poptávka po výkonu funkce statutárního orgánu – profesionálního předsedy společenství vlastníků. Stavební bytové družstvo SEVER se těší důvěře svých zákazníků a  aktuálně tuto funkci profesionálního předsedy vykonává ve více než 110 společenstvích vlastníků s celkovým počtem 4300 jednotek.

Další, vedlejší činností SBD SEVER, avšak velmi významnou je realizace výstavbových projektů, nejčastěji formou družstevní bytové výstavby. Družstevní bytová výstavba v projektu Oáza v centru (Bytové družstva Oáza Liberec) získalo v roce 2023 prestižní ocenění Stavba roku.

Družstvo dále nabízí organizační a informační služby, jako je pojištění nemovitostí, pořádání odborných školení, organizace shromáždění vlastníků a správa datových schránek. SBD Sever kromě toho zajišťuje kompletní servis při zakládání bytových družstev a společenství vlastníků. Tým 26 zkušených pracovníků klade důraz na individuální přístup ke každému klientovi a vysokou kvalitu poskytovaných služeb, což dokládají certifikáty ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 a ISO 27001:2013.