Stavíte? Nepodceňujte výběr kvalitního projektanta

Projektová činnost je základem každé stavby. Projektant zpracovává návrhy rodinných či bytových domů, průmyslových staveb i komerčních objektů. Jeho činnost zahrnuje veškeré projektování od koncepčního návrhu a studie, přes projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení, až po dokumentaci nezbytnou pro úspěšnou kolaudaci stavby. Jak ale poznat dobrého projektanta? A na co si dát při výběru pozor?

V první řadě si ověřte, že svůj projekt svěřujete do rukou autorizovaného odborníka, například v seznamu autorizovaných osob vedeným ČKAIT. Jedním z nejdůležitějších faktorů jsou samozřejmě zkušenosti. Jestliže vámi vybraný projektant úspěšně realizoval desítky staveb, máte téměř vyhráno. Velice důležitá je také komunikace, a to jak s vámi, tak například s architektem. Projektant v ideálním případě úzce spolupracuje s architektem a přebírá od něj architektonickou studii, proto musí být schopný spolupráce a kompromisu. Zkušený profesionál vám nejspíš nenabídne nejnižší cenu, stavba je ale celoživotní investicí, a nevyplatí se na ní šetřit. Kvalitní projektant bude navíc pravděpodobně časově vytížený, proto s jeho hledáním začněte s dostatečným časovým předstihem.

Projekční kancelář PROFat + Ekis Jihlava se specializuje na projektování pozemních a inženýrských staveb už od roku 1992. Společnost tvoří autorizovaní projektanti, kteří pečlivě zpracovávají kompletní projektovou dokumentaci pro rodinné domy, komerční objekty bytového i nebytového charakteru či rozsáhlé rekonstrukce. Zkušení odborníci navrhnou nejvhodnější stavebně technické a konstrukční řešení, poradí si s požárně bezpečnostním řešením a detailně zpracují i vzduchotechniku, elektrické a plynové rozvody, vytápění či zdravotní techniku. Projekce Jihlava probíhá v souladu s platnými technickými normami a v úzké spolupráci s klienty i s dalšími odborníky. Schopní projektanti si zakládají na dodržování termínů, vstřícné komunikaci, a díky mnohaletým zkušenostem dokážou navrhnout nejvhodnější individuální řešení právě pro vaši stavbu. Firma má navíc přehled o dotačních programech, účinné legislativě i současných trendech ve stavebnictví. Projektanti z PROFat + Ekis Jihlava dále nabízí rychlé a kvalitní zpracování průkazu energetické náročnosti, bez kterého se neobejdete při výstavbě ani prodeji či pronájmu bytu.