Domácí atmosféra, taneční zábavy a grilování

Výbornou domácí kuchyni, ubytování v nových moderně zařízených pokojích, krásnou přírodu, zajímavé památky a hlavně spoustu zábavy a pohody – to vše najdou zákazníci rodinného Hostince Peterka v Petrově nad Desnou. Krajina v podhůří Jeseníků a v údolí řeky Desné má co nabídnout v každém ročním období. Hostinec se nachází přímo na trase čarodějnické cyklostezky, spojující místa spjatá s procesy, podrobně popsanými v románu Václava Kaplického Kladivo na čarodějnice. Byla by škoda nenavštívit rodinný skanzen a veterán muzeum v nedalekém Rapotíně a za návštěvu stojí i přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, jeden z technologických divů České republiky. Dva kilometry od Petrova nad Desnou leží Velké Losiny, město proslavené papírnou, lázeňstvím a renesančním zámkem. A když se počasí nevydaří, dá se vyrazit za zábavou a zážitky do šest kilometrů vzdáleného města Šumperk.

Nudit se ale nebude ani ten, kdo zůstane v Hostinci Peterka. Majitelé, kteří se v oboru pohybují už od roku 1995, dobře vědí, co klienti potřebují. A tak má hostinec vlastní nohejbalový a volejbalový kurt, automatickou kuželnu, stolní tenis, velkou letní zahrádku a zábavný vláček pro děti. Ubytování je připraveno ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, ledničku, televizi a připojení na internet. Snídaně je pro ubytované zajištěna v restauraci. Ta je denně otevřena také pro veřejnost. Vaří domácí českou kuchyni, peče pizzu a čepuje pět druhů piv z pivovarů Holba a Litovel. Kapacita hostince umožňuje pořádat akce pro větší skupiny, je ideální pro rodinné oslavy všeho druhu i firemní akce. Na základě objednávky je možné připravit grilované sele nebo jehně, makrely, steaky, uzená žebra, jazyky, bůček, kuřata a další pochoutky. Zábavu lze zpestřit sportovními turnaji v nohejbalu, volejbalu a kuželkách, uspořádat netradiční soutěže ve střelbě, v hodu sudem nebo závody na chůdách.

V létě se o víkendech v hostinci pravidelně griluje a pořádají se taneční zábavy. Hodně klientů přijíždí také v zimě, protože se v okolí nachází mnoho lyžařských areálů. Největší je s šestimístnou sedačkovou lanovkou v Koutech nad Desnou, další na Červenohorském sedle, v Klepáčově, Přemyslově a v Hraběšicích. Pro lyžaře Hostinec Peterka pořádá domácí zabijačky se specialitami z vepřového masa.